unsplash.com

Je to len obyčajný deň. Ráno vstaneš, umyješ sa, dáš si studenú sprchu na prebratie alebo sa rovno rozohreješ pod pokrývkou hrejivých kvapiek. Spravíš si raňajky k tomu kávu, ktorú dnes možno vymeníš za nejaký kvalitný zelený čaj. Len tak, zmena je niekedy proste dobrá. Oblečieš sa. Možno dáš dnes tú kvalitnú blúzku alebo rovno dlhé šaty, s vysokými opätkami, pretože máš chuť mať dnes nad všetkými nadhľad. Len si to predstav, ako len tieto zmeny môžu dnes ovplyvniť tvoj deň. Tvoje ráno, tvoj večer. 

zdroj: unsplash.com

Len si predstav, koľko možností máš pred sebou. Nemusia nevyhnutne predchádzať zmenami, nie. Môžu byť len jej sprievodcovia, poslovia, niečo, čo ti nečakane príde do života a ty sa musíš k tomu postaviť čelom.

Aj najskôr obyčajný deň, môže byť ten zlomový. 

Môže to prísť kedykoľvek, v akúkoľvek hodinu. Zmení sa ti svet od základov. Niekedy nebudeš presne vedieť, ako zareagovať ako sa k tomu postaviť, aký postoj zaujať. Nedostali sme predsa návod na život, nie sme mudrci ani filozofi našich vlastných životov. Nemáme veštecké schopnosti odhadnúť, či je správne to, či ono. Či radšej mlčať, pretože aj to, povie mnohokrát viac, ako samotné slová.

Každý tie možnosti máme, každý jeden z nás. A práve na nás samotných záleží, ako s tým naložíme, či ich využijeme. Svet je dnes vyspelý viac, ako kedykoľvek predtým. Máme nekonečne množstvo informácií, ktoré vieme spracovať. Pracujeme s nimi predsa každý deň.
Vieme sa prispôsobiť rôznym skutočnostiam, udalostiam, ktoré nás každodenne sprevádzajú. Sme nútení sa im prispôsobiť a ak nie, hľadať tie možnosti opäť inde. A o to práve ide. Tých možností je neúrekom. Je ním zaplnený celý, celučičký vesmír.

zdroj: pexels.com

Treba si len vedieť správne vybrať a patrične s nimi aj naložiť. Vedieť ich použiť a využiť spôsobom, ktorým nám je najbližší, a ktorým chceme svoju cestu vybudovať od základov až po samotný koniec. Niekedy to bude hrboľatá cesta, občas sa potkneme, inokedy spadneme do tej najhlbšej priepasti. Avšak jediné, čo ostane je možnosť.

Možnosť vrátiť sa späť, silnejší, ako kedykoľvek predtým. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife