Ak už spolu plánujete svadbu, predpokladá sa, že sa poznáte a viete o sebe takmer všetko. Niekedy to tak však nefunguje úplne a zabudnete spolu prebrať veci, ktoré sú ešte pred samotným manželstvom veľmi dôležité.

Ak by ste ich nemali vyriešené skôr a začali by to preberať až po svadbe, mohlo by to medzi vami spôsobiť rôzne problémy, ktoré by skôr či neskôr mohli viesť aj k rozvodu. Preto je fajn si k tomuto sadnúť a úprimne sa porozprávať. Schválne hovoríme úprimne, pretože klamať a vymýšľať si v tomto prípade nemá žiadny zmysel.

Čo všetko by ste mali mať doriešené ešte pred svadbou?

Financie

Je dobré si ujasniť, ako to budete mať s platením. Budete mať spoločný účet alebo si každý bude riešiť svoje vlastné peniaze? Kto bude čo platiť? Ako si budete sporiť na spoločnú budúcnosť?

Všetky tieto veci by ste mali mať vopred doriešené, aby ste po svadbe neboli prekvapení. Taktiež by ste mali byť úprimní k sebe v tom, aké sú vaše úspory a ako dokážete narábať s peniazmi. Je dobré, ak si budete viesť prehľad o tom, kde najviac utrácate.

Dlhy z minulosti

Veľmi dôležitá vec, ktorú pred sebou nemôžete tajiť. Po svadbe už budete posudzovaní spolu, preto má ten druhý právo vedieť, či nemáš nejaké dlhy, ktoré by mohli ovplyvniť váš ďalší život. Mohli by ste mať napríklad problém pri získaní hypotéky a podobne.

Nemusíš sa hanbiť, radšej buď úprimná a povedz všetko tak, ako je. A to isté požaduj aj od neho.

Bývanie

Byt alebo dom? Slovensko alebo zahraničie? Tieto veci je dobré si ujasniť čím skôr. Práca jedného z vás možno vyžaduje život aj v zahraničí. Ak to však tomu druhému nevyhovuje, môžu medzi vami vzniknúť veľké nezhody.

Deti – áno alebo nie?

Ty po deťoch možno túžiš a on si nevie predstaviť život s nimi. Alebo naopak. Je dosť sebecké, ak niečo takéto pred svojím partnerom zatajíš. Čo ak ostaneš tehotná, no on to nezvládne a opustí ťa? Ak si to vyriešite dopredu, na takéto situácie budete pripravení.

Taktiež je dobré prebrať situáciu, čo budete robiť, ak by ste dieťatko aj chceli, no nebude sa vám dariť. Budete to skúšať alebo vyskúšate pomoc lekárov či adopciu? Tieto témy sú naozaj veľmi dôležité.

Plány do budúcnosti

Mali by ste aspoň zhruba prebrať to, ako si predstavujete spoločnú budúcnosť. Chceš sa zamerať na svoju kariéru, chceš cestovať alebo si chcete rovno založiť rodinu? A máte tieto plány spoločné? Ak sa budete odlišovať v tejto oblasti, nemusí to dopadnúť najlepšie.

Zdravotné problémy v rodine

Nemáte zdravotné problémy, o ktorých ten druhý nevie? A čo nejaké dedičné choroby vo vašej rodine? Tieto veci sú dôležité najmä v prípade, ak spolu chcete mať detičky.

Nevera

Čo považuješ za neveru ty a čo on? Ak sa v tejto veci nezhodnete, v budúcnosti to môže poriadne naštrbiť váš vzťah. On možno za neveru nepovažuje písanie si s inými ženami, no ty si taký vzťah predstaviť nevieš. Čím skôr si všetko ujasníte, tým lepšie.

Nechceme ťa teraz všetkými týmito vecami strašiť, pretože možno si o nich vôbec nepremýšľala. Je dobré aspoň trochu ich prebrať, aby sa medzi vami nevyskytli neskôr nezhody, ktorým sa dalo zabrániť úprimnou konverzáciou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.