thebravedame.com

Ak si človek, ktorý miluje sneh a svahy, tak ťa určite o výhodách zimnej dovolenky presviedčať nemusím. Ak však patríš do opačnej skupiny, čiže medzi ľudí, ktorí zimnú dovolenku nepreferujú, venujem tieto riadky práve tebe.

Som ako ty, rovnako milujem leto. Je to úžasné obdobie, kedy máš milión možností, ľudia sú pozitívnejší, dni sú dlhšie a svetlejšie. Máš pocit, že svet počas leta je jednoducho krajší a počas zimy ťa chytá depresia.

Cestovanie v januári alebo februári?

Neznie ti to veľmi lákavo, no ja ti teraz posuniem zopár argumentov, prečo táto myšlienka vôbec nemusí byť na zahodenie.

Ako som už spomínala, zimné mesiace vnímame o niečo depresívnejšie. V niektorých prípadoch je najlepším liekom na depresiu práve dovolenka. Voľné chvíle a relax ťa privedú na iné myšlienky. Naberieš nové sily, budeš sa cítiť lepšie a uvidíš, že ti zrazu ani krátke dni a nízke teploty neprídu až také strašné. Navyše, veľa z nás prežíva najhektickejšie obdobie koncom roka. Nielen kvôli vianočným naháňačkám, ale aj kvôli rôznym deadlinom v práci, skúškam v škole, prípadne všetko dohromady. Januárová dovolenka by pre niektorých mala byť dokonca nutnosťou.

Ceny, ceny a ešte raz ceny. Letná dovolenka počas najväčšej sezóny dokáže naše peňaženky poriadne zaťažiť. V zime klesá po takýchto aktivitách dopyt, tým pádom aj ceny sú o veľa nižšie. Sumy za letenky či ubytovanie sú v zime rozhodne prijateľnejšie, teda ak sa nebavíme o exotických destináciách. Výnimky sa nájdu vždy, no vo všeobecnosti platí, že návšteva napr. európskych metropol počas prvých mesiacov roka, ťa vyjde lacnejšie než počas leta.

Ďalším priaznivým faktom je aj výber destinácie. Počas hlavnej sezóny máš na svoju dovolenku iné kritéria ako v zime, tým pádom sa môžeš dostať na miesto, ktoré by ťa počas leta navštíviť vôbec nenapadlo. Neskôr si možno uvedomíš, že nenavštíviť ho by bola poriadna škoda!

Ak si skôr pokojný typ a neobľubuješ veľké masy ľudí, v zime si môžeš prísť na svoje aj ty. Okrem toho, že ušetríš čas a nezdržíš sa toľko v nekonečných radoch, vyhneš sa aj nepríjemnému hluku. Rôzne pamiatky či prírodné úkazy určite budú na tvojich fotografiách krajšie a efektívnejšie, keď ich nebude obklopovať dav turistov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife