Detox. Väčšinou toto slovo používame v súvislosti so stravou, zmenou, ale nie so vzťahom. Kedy sa dostaneme do bodu, keď už nevieme ako ďalej pokračovať? Vzťah nás dusí a my sa nevieme zhlboka nadýchnuť. Topíme sa v neistote, strácame čas s niekým, kto nás ani nemiluje. Odpúšťame, zabúdame, trápime sa, ale nepoznáme detox. Neodstrihneme to, čo nás ničí, neopustíme chlapa, ktorý nás už nerobí šťastnou.

zdroj: unsplash.com

Hráme hru, na ktorú nie sme pripravené. Ako dlho to zvládneme? Tváriť sa, že je všetko v poriadku? Vytvoríme si svet, v ktorom sme len my. Pozbierame všetku odvahu, čo nám zostala, všetko sebavedomie a urobíme krok dopredu alebo sa budeme zahrávať s našimi citmi a budeme ticho trpieť ďalej.

Prečo zostávame vo vzťahu, ktorý nás nerobí šťastnou?

Prečo si nevybudujeme vlastný život bez chlapa. Potrebujete ho? Neverníka? Alkoholika? Sukničkára? Manipulátora?

Zabudni naňho.

Detoxikuj svoj vzťah. Detoxikuj svoj život. Nebude to ľahšie o mesiac ani o rok. Vezmi nohy na plecia a utekaj. Zbav sa toho, čo (koho) ťa trápi. Odpusti sama sebe. Začni odznova. Sama, vybuduj si život, ktorý bude stáť za to.

zdroj: unplash.com

Je ľahšie skoncovať so vzťahom, ktorý ťa nenapĺňa a nespĺňa kritéria, očakávania, ktoré si mala na začiatku vzťahu. Vybuduj si vzťah s chlapom, ktorý ťa bude nosiť na rukách. Takého, ktorý ťa bude mať na piedestáli nie preto, že musí, ale chce. Bude mať s tebou plány. A ty budeš šťastná, nie preto, že to tak musí byť, ale preto, že sa tak budeš skutočne cítiť.

Šťastie, láska budú hodnoty, pre ktoré budeš schopná bojovať a ktoré si zaslúžiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.