Pexels/Thiago Schlemper

Každá žena sníva o tom, že si raz nájde toho pravého, zamiluje sa a prežije s partnerom krásny život. Realita však nebýva vždy ružová a niektoré vzťahy nie sú plné lásky, ale sklamania, hádok, neporozumenia či množstva iných vecí, ktoré z neho robia skôr katastrofu.

Ako je potom možné, že ženy v takomto vzťahu naďalej zotrvávajú?

Strach zo zmeny

Čo so mnou bude po rozchode? To je otázka, ktorá trápi mnoho žien, ktoré sú si vedomé, že vo vzťahu nie sú šťastné. Dobre vedia, že ich život nie je naplnený tak, ako by túžili, no strach z budúcnosti a neistota im úplne zviazali ruky. Teda, iba si to myslia.

Pravdou je, že ak to neskúsia, nikdy nezistia, že by mohli žiť úplne inak. Pretože každý má právo na šťastie. Nikto neumrel kvôli tomu, že spravil vo svojom živote zmenu, aby sa zbavil svojho trápenia.

Deti a iné záväzky

Koľko žien tvrdí, že ostáva s mužom len kvôli tomu, aby boli deti šťastné? Každá jedna pritom vie, že je to iba výhovorka. Deti a iné záväzky sú vážna vec, no nikdy nie až tak, aby si každý deň plakala do vankúša a žila život, ktorý nenávidíš.

Nie je lepší rozvod a život v pokojnej domácnosti ako každodenné hádky, ktoré tie deti musia počúvať? Nie je lepšie predať dom a ísť si po svojom, ako žiť s mužom, ktorý z teba vysáva energiu? Záväzky sú len ďalšou výhovorkou, ktorou ženy maskujú strach zo zmeny.

Stávka na istotu

V tomto prípade nie sú žiadne záväzky a možno ani až tak zlé dôvody na rozchod, no aj keď to vo vzťahu nie je ideálne a žena vie, že by mohlo byť aj lepšie, neodíde. Partner je pre ňu stávkou na istotu, hovorí si, že radšej mať niekoho ako nikoho. Možno sa bojí, že si už iného nenájde (lož).

A možno je spokojná s tým, že ju partner zabezpečil po materiálnej a finančnej stránke, či s tým, že ho všetci (okrem nej) majú radi. Tak len prežíva a uspokojí sa, len aby nevyšla zo svojej komfortnej zóny.

Život s manipulátorom

V tomto prípade ide o psychické týranie, pri ktorom si žena vlastne ani neuvedomuje, že niečo nie je v poriadku. Utiecť a opustiť ho jej vôbec nepríde ako riešenie, no je to jediná cesta, ako z toho von. Manipulátor ju dokáže tak emocionálne a psychicky ovládať i vydierať, že si sama myslí, že je tá zlá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating