Všeobecne je známe, že ženy chcú mať po svojom boku dominantného partnera, ktorý vie čo chce, a o ktorého sa môžu vždy oprieť. Ale ako má taký muž skutočne vyzerať? Je len zdravo dominantný alebo je jeho správanie už za zdravou hranicou? A prečo títo muži priťahujú ženy najviac?

Ak sa povie dominantný muž, väčšina ľudí si predstaví chlapa, ktorý musí mať všetko podľa seba, je pánom domácej kasy, a slovo jeho ženy vo vzťahu nemá rovnakú váhu ako to jeho. Prípadne násilníka či veľkého žiarlivca. To už však nie je prirodzená dominancia, takýto typ chlapa má problém so zdravým vzťahom, a žena pre neho neznamená aj partnerka. Život s ním je každodenný boj, pretože svoju ženu doslova ovláda.

Zdravo dominantný muž je taký, ktorý si uvedomuje, že žena nie je jeho mamička, a nebude ho celý život obskakovať. Vie sa postarať o svoje veci, a spoločné záležitosti ho môže žena pokojne nechať vybaviť, pretože ide o zodpovedného človeka, na ktorého sa dá spoľahnúť.

Ak sa na niečom potrebujú dohodnúť, má posledné slovo. Samozrejme v prípade, že je žena spokojná s tým, že riešenie nie je na jej chrbte. No a v neposlednom rade sa jeho dominancia prejavuje aj pri sexe, kedy je v postali trošku drsnejší. A prečo ženy dominantných mužov milujú?

Ženám sa páči, ak muž je ten akčnejší a dokáže naplánovať nejaký výlet, dovolenku, alebo ich vie jednoducho prekvapiť.

Chcú cítiť, že sa na neho môžu stopercentne spoľahnúť. Mal by byť vo vzťahu ten silnejší, pretože ženy na chlapoch obdivujú zodpovednosť, spoľahlivosť, ale najmä schopnosť postarať sa o rodinu.

Je skvelé, ak má muž aj pracovnú istotu. Okrem toho, ak je muž v práci úspešný, má aj dostatok sebavedomia. Nie je nič horšie, ako zakomplexovaný partner bez možnosti osobnej sebarealizácie.

Niektoré ženy sú jednoducho rady, ak nie je všetko iba na ich pleciach a občas si niekto vezme zodpovednosť na seba. Rady sa nechajú viesť a práve takýto muž pre nich predstavuje istotu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.