V aktuálnej situácii je slovo „očkovanie“ po „korona“ zrejme najpoužívanejšie. Či už si na strane tých, ktorí sa zaočkovať dali alebo nie, faktom ostáva, že sa v ojedinelých prípadoch môžu objaviť aj rôzne vedľajšie účinky. Ako informuje austrálsky portál News, ženy nedávno na sebe spozorovali aj niečo, čo im až tak neprekáža.

Niekoľkým ženám, ktorým bola podaná vakcína značky Pfizer-Biontech ohlásilo, že si všimli jeden naozaj neočakávaný účinok, ktoré mnohé aj potešil. Ide o to, že sa im vraj zväčšili prednosti, a to v niektorých prípadoch aj o 2 čísla.

Mladá TikTokerka Elle Marshall sa stala so svojím videom, ktorým na tento fakt poukázala, ihneď virálom.

@ellemarshalll

i was confused what was happening xx #GetGrafting #foryoupage

♬ original sound – Chips999

Tak ako u nej, aj u ďalších žien však nejde iba o taký obyčajný nárast. Odborníci vysvetlili, že ide o zapálené lymfatické uzliny, ktoré spôsobili opuch. Tento jav už stihol na internete dostať aj pomenovanie „Pfizer boob job“.

Podľa austrálskeho ministerstva zdravotníctva sú zapálené uzliny menej častým vedľajším účinkom očkovania a ženy si ich preto môžu mýliť aj s rakovinou. Treba však poznamenať, že väčšinou ide iba o krátkodobý efekt. Ak sa však chcú uistiť, mali by absolvovať mamografické vyšetrenie – buď pred očkovaním alebo najmenej 6 týždňov po, aby nedošlo ku chybnej diagnóze.

Zdroj: news.com.au

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.