freepik.com

Máš pocit, že poslednú dobu sa ti zmiešalo príliš veľa myšlienok dokopy? Nevieš, čo sa to s tebou deje a najradšej by si pár vecí vymazala z mysle, aby bolo všetko v poriadku?

Nerob to. Všetko v poriadku naozaj je. Možno ti nevyšiel posledný vzťah, ale nič si z toho nerob. Ten človek nebol v tvojom živote náhodou. Spomeň si, čo všetko ťa naučil, čo všetko ste si spolu prežili a preskákali. Všetko ťa to posunulo dopredu.

Bolo to zo začiatku ako z rozprávky, však? Dlhé nočné prechádzky, nekonečné rozhovory, nezabudnuteľné zážitky. Patrili ste k sebe. Každá chvíľa bola výnimočná a jedinečná. Dopĺňali ste sa a boli ste ako jeden. Vaše myšlienkové pochody boli rovnaké a stačil pohľad, aby ste vedeli, na čo v tej chvíli myslíte. Jeho úsmev bol očarujúci a vždy ťa ním dostal do rozpakov. Vo všetkom ste si perfektne rozumeli a rozmýšľali ste nad spoločnou budúcnosťou. Ale potom došiel zvrat okolností.

pexels.com

Začal sa ti vyhýbať. Len tak. Z ničoho nič. Nechápala si, prečo. Snažila si sa každú voľnú chvíľu využiť a darovať jemu. Aj keď si bola vyťažená, unavená a nevládala si. Pre neho si tu bola vždy. Ale on to viac nechcel. Necítil to tak. Keď ste sa stretli po dlhej dobe, nerozumela si tomu, čo sa deje. Nerozprávali ste sa a ani ste sa na seba len nepozreli.  Doviezol ťa domov a ty si vedela, že z toho auta vystupuješ poslednýkrát. Proste si to cítila.

Nedávala si tomu veľké šance, ale nádej ti zostala. Snažila si sa ďalej, aj keď si vedela, že mu začala chýbať bývalá. Tvrdil ti, že si lepšia, že si perfektná, tolerantná a chápavá. Ona taká nikdy nebola a nedokázal by byť s ňou už šťastný. Ale niečo mu na nej chýbalo a teba to ranilo, aj keď si sa snažila nedávať to najavo. Zachovala si sa dospelo a za to musíš byť na seba pyšná. Poslednýkrát keď za tebou prišiel si už necítila to, čo kedysi. On zrejme tiež nie. Pri odchode ti dal pusu na čelo a tým zmizol z tvojho života. Presne tak isto, ako do neho vstúpil.

pexels.com

Ten človek ťa veľa naučil. Naučil ťa byť sama sebou, naučil ťa milovať samú seba. Pretože taká, aká si, si skvelá. Si krásna, si múdra a si sebavedomá. Dokážeš všetko, čo si zaumieniš, pretože si tvrdohlavá a ideš si za svojim. A tak je to správne. Naučil ťa, že na dobré veci sa dlho čaká. Ty si na tie svoje počkáš, pretože oni do tvojho života raz prídu. Nevadí, že si kvôli tomu preplakala dni a noci. Viem, že ti chýba on a aj všetky zážitky s ním, ale takto to malo byť. Mal do tvojho života prísť a aj z neho odísť. Teraz to už vieš a už ti nestekajú po líci slzy ľútosti, ale slzy šťastia za to všetko, za to vaše malé nekonečno.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating