Predtým, ako začneš kritizovať nadpis článku, zamysli sa. A definuj normálnosť.

Na svete je miliarda ľudí a pre každého z nás je normálne niečo iné. Každý z nás je jedinečný a každý z nás má svoje predstavy o budúcnosti, o práci, o šťastí …

Ja píšem, pretože keď hovorím, nikto ma nepočúva. Keď píšem, môžem byť sama sebou, nemusím sa na nič hrať, tak ako ma naučila spoločnosť. Do každého článku dávam kus svojho srdca a osobnosti. Píšem, pretože si tak vytváram svoj dokonalý svet. Pretože som  šťastná, keď píšem. A to predsa je dôležité, no nie?

pexels.com

Normálnosť je nenormálne slovo. Pre každého je iné a inak definované. Niektorí ľudia pracujú ako predajcovia v obchode, niekto je čašníkom, niekto je podnikateľom, niekde inde sú zase výborní lekári .. ale mnoho ľudí na svete píše knihy a sú spisovateľmi.

Máme spisovateľov, vďaka ktorým ožívajú jedinečné svety fantázie, lásky a dobra. Vytvárajú kúzelné knihy, kde sa každý jeden človek, ktorí miluje knihy, nájde. Hovorí sa, že ten najsmutnejší autor, vytvára najkrajšie príbehy.

Takže .. pre mňa je neoddeliteľnou súčasťou písanie. Písanie je pre mňa normálne. Je to niečo, pri čom som naozaj šťastná.

„Na písaní nie je nič zložité. Všetko čo robíš je, že si sadneš za písací stroj a krvácaš.“

Ernest Hemingway

pexels.com

Ten citát je viac pravdivý ako si myslíš. Písanie do určitej miery pomáha zvládať ťažké situácie. Keď máš plnú hlavu myšlienok, vypíš sa. Keď nevieš niekomu niečo povedať, napíš mu to. Keď  nie si zástancom e-mailu, napíš mu list.

Do písania dávam svoje zlomené srdce, všetky moje nálady a to ma drží na žive. Je to niečo ohromné. Môj názor je taký, že písanie je najlepší liek na zničujúci život. A ešte keď vidím, koľkým ľudom to pomáha, je to krásne.

Pretože svet skôr či neskôr zlomí každého. A potom sú mnohí zlomení na nesprávnym miestach, ale písanie ich zbližuje.

Píšem preto, pretože často krát moje listy vystihnú podstatu mojich citov a myšlienok viac, ako by som mala hovoriť.

Písanie je dar. Je to radosť. Je to život. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.