Občas mám (asi ako každá žena) chvíľku, kedy sa pýtam tu klasickú otázku „Prečo ma vlastne ľúbiš?“ A čakám nejakú tú odpoveď, že pretože som úžasná, starostlivá, že si sa do mňa zaľúbil, pretože robím skvelé palacinky a snažím sa niečím tvoriť tento svet, pretože som súcitná a snažím sa chápať ľudí okolo seba, alebo jednoducho preto, lebo som pre Teba výnimočná. Myslím, že teraz je čas, aby som aj ja tebe povedala, prečo ťa ľúbim.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Ľúbim ťa preto, lebo mám v tebe najlepšieho kamaráta, ktorému sa vždy môžem posťažovať a tiež Ti môžem dôverovať ako najlepšej kamarátke, dokonca aj vo veciach, ktoré nepreberám ani s ňou. Môžem za tebou prísť, keď sa rozplývam šťastím, keď som smutná, zdrvená, zronená, nahnevaná, keď nemám svoj deň, alebo keď skáčem radosťou.

Ľúbim Ťa, pretože neriešiš. Stresuješ oveľa menej ako ja a vždy ma vieš upokojiť. Učím sa pri tebe nebrať veci tak vážne a tiež, nechať môj organizačný talent len tak ležať a uletieť si v  prúde spontánnosti.

Mám ťa rada pre všetky tie výlety a dobrodružstvá, ktoré s Tebou zažívam.

unsplash.com

Najradšej mám, keď sa schúlim v Tvojom náručí a pozeráme film. Ja sa vtedy môžem skryť do tvojho voňavého objatia, kým skončia zlé scény.

Milujem Ťa pre ten tvoj úprimný úsmev, keď ta niečím poteším alebo prekvapím. Tiež milujem tvoj smiech, hlavne keď sa smeješ na mne, a potom ma objímeš a pohladkáš po hlave. Síce sa vtedy cítim tak trochu ako pes, ale len ty ma vieš tak nežne hladiť po vlasoch. To je mimochodom ďalšia vec, ktorú na tebe milujem. Mám rada, keď ma len tak chytíš za ruku, alebo pohladkáš po chrbte, a tiež, keď sa dotkneš mojej ruky počas šoférovania.

Milujem, keď sa na mňa dívaš, ako na bláznivú a úplne šialenú, a ja ti pritom rozprávam zážitky z mojich dní. Nikdy ťa nepustím k slovu, len rozhadzujem rukami a ty ma ticho počúvaš, a keď je to neúnosne, tak ma jednoducho pobozkáš, aby som už sklapla. Tvoje letmé bozky budem vždy milovať. Mam Ťa rada, pretože sa smeješ na mojich trápnych vtipoch.

Ľúbim Ťa, pretože s nikým iným sa necítim tak ako s tebou. Cítim sa vtedy jedinečná, výnimočná, milovaná a chápaná.

Milujem tú iskru v tvojich očiach, keď ma vidíš. Ľúbim Ťa, pretože si sám sebou a na nič sa nehráš. A preto, ze aj mňa učíš zostať sama sebou, hoci som občas šialená. Si šialený so mnou.

Milujem ťa kvôli všetkým tým okamihom strávenými s tebou. Pretože všetky sú nezabudnuteľné a výnimočné. Neboj sa mi otvoriť. Nie, nie je hanba prejavovať city. A hoci sa rozplačeš týždenne trikrát ako ja, aj tak ta budem milovať.

A vieš ten najväčší dôvod, prečo Ťa milujem? Pretože milujem nás. Milujem naše chvíle. Naše zážitky, z ktorých sa stavajú nestarnúce spomienky. ❤️