Moderné vzťahy sa zdajú byť často postihnuté náznakmi oportunizmu, kde komfort býva hlavnou prioritou pre každého individuálne. Tvoríme pár s tým druhým kým vo vzťahu vládne láska a harmónia. Avšak keď nepochopenia a hádky nahradia  prvotnú eufóriu, začíname hľadať niekoho iného.

Prečo to tak je?

1. Nie sme pripravení.

Častokrát nie sme pripravení robiť kompromisy, obetovať sa, a milovať bez akýchkoľvek podmienok. Nechceme čakať, potrebujeme mať všetko naraz. Nenechávame naše pocity rásť.

2. Zamieňame si lásku s iným citom.

Taktiež často hľadáme iba niekoho, kto s nami pôjde do kina alebo baru, nie niekoho, kto nás pochopí a podporí aj v ťažšom období . Nechceme žiť nudné životy  a to je dôvod, prečo hľadáme veselého spoločníka, ktorý obráti náš život na dobrodružstvo. Ale nie stále sme pripravení na zmenu, ktorá príde po určitej dobe romantiky a vzájomnej náklonnosti.

3. Zasekneme sa v rutine.

Po určitom čase, nemáme čas a miesto pre lásku, pretože sme zaneprázdnení naháňaním materiálnych vecí.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

4. Čakáme okamžitý výsledok.

Keď sa zamilujeme, chceme, aby bol náš vzťah hneď zrelý. Avšak zrelosť, tak ako aj vzájomné porozumenie, nastane až po určitej spoločne strávenej dobe. Veľa ľudí si myslí, že nič na tomto svete nestojí za ich čas a trpezlivosť. Ani láska.

5. Plytváme našou silou.

Veľa z nás radšej strávi hodinu so sto odlišnými ľuďmi ako deň s jednou osobou.. V súčasnej dobe majú ľudia názor, že je lepšie ľudí stretnúť ako ich spoznať. Sme chamtiví a chceme všetko. Začíname vzťahy a ukončujeme ich hneď keď nájdeme „lepšiu variantu“. Nedáme tomu druhému to najlepšie z nás, ale očakávame, že on perfektný bude. Chodíme s množstvom ľudí, ale veľmi ťažko dáme niekomu druhú šancu.

6. Sme závislí na technológiách.

Technológia nás zblížila. Zblížila nás natoľko, že sa niekedy zdá náročné nadýchnuť sa. Správy, hlasové správy, chaty a video hovory  nahradili komunikáciu tvárou  v  tvár. Nemusíme spolu vôbec tráviť čas. Vieme o sebe veľa. Nemáme nič, o čom by sme sa porozprávali.

7. Nemôžeme zostať na jednom mieste pridlho.

Myslíme si, že nie sme stvorení pre vzťah a už len samotná myšlienka usadenia sa, nás desí. Nevenujeme náš život jednej osobe a vyhýbame sa všetkému stálemu.

8. Stali sme sa ’sexuálne slobodnými’.

Začali sme oddeľovať sex od lásky. Ľudia majú sex a potom sa rozhodnú, či budú spolu. Veci ako “otvorený vzťah“ ,“kamaráti s výhodami“ a “vzťah na jednu noc“ sa stali súčasťou moderného života.

9. Nevieme milovať celým srdcom.

Len málo mladých ľudí vie milovať celým srdcom a prekonať ťažkosti spojené s časom a vzdialenosťou.

10. Bojíme sa množstva vecí.

Bojíme sa nových vzťahov, sklamania, zlomeného srdca a to je dôvod, prečo sa bojíme vpustiť ľudí do nášho života. Staviame okolo seba múry, ktoré sú niekedy tak silné a vysoké, že nám nedovoľujú vidieť život taký, aký v skutočnosti je.

11. Už vôbec si nevážime vzťahy.

Nerobí nám problém opustiť niekoho, kto nás miluje a po pár týždňoch dokážeme bez problémov šepkať sladké slová do uší niekoho iného.

foto: Hillary Fox

Komentáre