Zostala som dlho single kvôli mojim neistotám. Pretože som cítila, že konečne potrebujem čas pre seba a musím sa pohnúť ďalej. Že potrebujem priestor len pre svoj sebarozvoj. Vedela som, že v tom období neexistuje pre mňa človek, ktorý by mi vyhovoval. 

Ťažko som si len vedela predstaviť, že by so mnou niekto chcel tráviť čas a takisto aj naopak, ani ja som si to nevedela predstaviť, byť s niekým. Potrebovala som zažiť iné veci, musela som sa naučiť ako žiť sama. Chcela som sa posunúť ďalej. Aj keď niekto o mňa prejavil záujem, brala som to ako len nejasné signály, ktoré by nedopadli dobre. Nemyslela som si, že som ten typ dievčaťa, ktoré by po niečom takom túžilo – čiže po novom vzťahu a po niekom novom v mojom živote.

zdroj: unsplash.com

Zostala som na dlhú dobu slobodná preto, pretože som to vtedy potrebovala a bolo mi tak lepšie. Pomaly sa už učím, že toto obdobie mám už za sebou a už som pripravená na niekoho. No som mimoriadne spokojná s tým, že som si to uvedomila. Mala som okolo seba perfektných ľudí, naučila som sa veľa nového, precestovala som veľa krajín, dokázala som vyjsť zo svojej komfortnej zóny a začať odznova. 

Zostala som dlho slobodná, pretože ma všetko na vzťahoch štvalo a chcela som byť sama. Všetky tie problémy zneli pre mňa strašidelne a mala som pocit, že nikto nevedie dobrý vzťah. Asi som sa toho zľakla a chcela si vyskúšať niektoré veci sama. Bála som sa, že by som nenašla niekoho, kto by dokázal viesť zdravý a plnohodnotný vzťah.

Zdalo sa mi lepšie byť slobodná, ako by som to investovala do niekoho, kto by ma s najväčšou pravdepodobnosťou zranil. Kto by ma aj tak opustil alebo s kým by som usúdila, že to nemá zmysel. A to som naozaj nechcela riskovať. Myslela som si, že by ma to stálo príliš veľa síl.

No tomu je koniec. Každé obdobie sa musí raz skončiť. A ja už som pripravená.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.