Trvá dlho, kým si uvedomíš, že si v toxickom vzťahu. Najmä vtedy, ak sa dobre nepoznáš a potláčaš to, čo skutočne chceš. Je jedno, či ťa upozorňujú a dohovárajú tvoji priatelia, pretože  si myslíš, že niektoré veci sú v poriadku, aj keď máš isté pochybnosti. 

Trvá dlho, kým si uvedomíš, že si v toxickom vzťahu, pretože veríš svojmu úsudku alebo si hovoríš, že taký vzťah má určite každý. Máš pocit, že by si tomu druhému ublížila alebo že už nikdy nenájdeš niekoho, kto by ťa mal rád. Nepriznávaš si, že si naivná a radšej sa uspokojíš s niektorými vecami, aj keď vieš, že to nie je pre teba to pravé.

Jedna časť tvojho „ja“ chce ísť ďalej a žiť slobodne. Druhá sa však bojí a chce radšej zostať v istote, ktorá jej už však nerobí radosť.

Trvá to dlho, dokým si uvedomíš, že si v toxickom vzťahu, pretože to znamená zmenu, ktorú musíš urobiť. Ak si priznáš, že sa nachádzaš vo vzťahu, ktorý ti nerobí dobre, je to dlhá cesta, na ktorú možno nie si pripravená, no v konečnom dôsledku to bude presne to, čo potrebuješ.

zdroj: unsplash.com

Možno nemáš rada zmeny, no ak máš rada svoj život, musíš to urobiť. Ak si vážiš samu seba a vieš, že tvoj vzťah je absolútne nefunkčný a vyčerpáva ťa, je potrebné zamyslieť sa nad tým, či chceš takto žiť celý život. Čo tak sa prestať trápiť a ísť za zmenou? Bude to ťažké, no ver mi, že ťa to posunie na iný level a ty konečne pochopíš, že ty si pánom svojho života. 

Toxický vzťah ťa naučí inak pozerať sa na lásku. Budeš si myslieť, že prílišná žiarlivosť je v poriadku a že je prirodzené neustále na seba kričať a obmedzovať sa. Možno si myslíš, že obmedzovanie slobody je v poriadku, no akonáhle vystúpiš z toxického vzťahu, zistíš, že to tak vôbec nie je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.