instagram/explorerssaurus_

Recept na lásku neexistuje. Presne tak, ako v nej neexistujú žiadne pravidlá. Každý vzťah má svoj vlastný príbeh a odvíja sa od rôznych faktorov. Kým jeden skočí do vzťahu hneď, ako sa mu niekto zapáči, druhý sa poriadne a dlho uisťuje, či to bude ten správny krok.

Aj keď to všetko záleží len na tvojom srdci, povieme ti, prečo by si mala človeka spoznať poriadne skôr, ako váš vzťah spravíte oficiálnym.

Odpoveďou je jediné slovo: sklamanie. Sklamanie, ktoré zrazu príde, pretože si mala príliš veľké očakávania, alebo práve naopak, absolútne si netušila, do čoho ideš. Nikto nechce mať zlomené srdce a už vôbec nie strácať čas vzťahmi, ktoré sú vopred odsúdené na zlyhanie. Samozrejme, nikto nie je jasnovidec, aby ťa na to upozornil vopred. No sama môžeš prispieť k tomu, aby to sklamanie nebolo tak šokujúce.

Ísť do nového vzťahu hlava-nehlava, to je veľký risk. A, povedzme si úprimne, málokomu to vyjde. Keď ti záleží na tom, aby si budovala niečo zmysluplné, musíš sa s daným človek spoznať skôr, ako zničíte šancu na (aspoň) možné priateľstvo.

Ak niekoho poznáš iba chvíľu, naozaj veríš, že vaša budúcnosť bude jasné navždy? Skutočné to môže byť vtedy, ak ste si obaja vopred istí, že viete, do čoho idete. Že sa poznáte nie len z pár vymenených správ, ale z dlhých rozhovorov. Že viete, čo má ten druhý rád a čo neznáša. Ako sa správa, keď je šťastný, ale aj vtedy, keď má zlú náladu. Keď máte spoločné zážitky, ktoré vaše puto upevnili.

Vtedy vás nič neprekvapí. Vtedy nepríde sklamanie z toho, že to opäť nevyšlo …

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating