unsplash.com

Podľa mňa je normálne, že ľudia chcú niekam patriť.  Túžia byť v spoločnosti, kde ich ostatní berú medzi seba, rešpektujú ich názor, ich jedinečné osobnosti. Kde sa cítia byť sami sebou a nemusia sa pretvarovať.

A čo ak sa nevieme nikam zaradiť? Je to pre nás problém. Sme z toho zúfalí! Myslíme si, že sme iní ako ostatní a že sme čudným výplodom tejto spoločnosti. Prečo máme taký pocit?

Zoberme si to z dvoch hľadísk. Z jedného hľadiska je to náš problém. Zamyslime sa sami nad sebou. Možno my sami si to komplikujeme. Nechceme alebo lepšie povedané bojíme sa zaradiť medzi ľudí, bojíme sa prehovoriť v rámci spoločnej konverzácie. Nezúčastňujeme sa spoločných akcií a hádžeme to všetko na tých ostatných. Že všetko je ich vina a že nás nechápu a nechcú nás prijať medzi seba.

zdroj: unsplash.com

Z druhého hľadiska je to, že do akej skupiny ľudí chceme patriť. Do skupiny, kde sú ľudia normálni, inteligentní, vtipní a majú zdravé názory. Alebo do skupiny, kde to nemajú všetko poporiadku. Aj od toho to závisí.

Možno teraz prechádzaš určitým obdobím svojho života. Ľudia prichádzajú, odchádzajú a potrebuješ sa niekam zaradiť. Hľadáš si určitú partiu ľudí, ale zatiaľ máš pocit, že si ich nenašiel. Nevadí! Treba tomu dať čas. Ešte sa aj ty sama formuješ a hľadáš. Ja si myslím, že existujú ľudia, s ktorými si budeš rozumieť. Len to závisí aj od teba. Ako sa ty budeš správať a ako sa ty rozhodneš kam budeš patriť.

Pre niekoho je ťažké zapadnúť do spoločnosti a naopak zase pre niekoho je to normálna vec a nemá s tým absolútny problém. Ak ti robí občas trampoty, tak sa skús premôcť a urob prvý krok ty. Možno to nebude ako si si to predstavovala, ale bude to super a ľudia si všimnú, že máš o nich záujem a začnú sa aj oni zaujímať o teba.

zdroj: unsplash.com

Neber to tak, že sa nevieš zaradiť medzi ostatných a teraz musíš žiť sama. To nie! Prichádzaš oveľa. Prichádzaš o srandu, o spoločné zážitky a spomienky. O krásne priateľstvá a vzťahy. Každý z nás je iný a túži po niečom inom. Nie si sama na svete, ktorá bojuje s touto otázkou. No závisí to aj od teba ako sa k tomu postavíš.

Sú skupiny, do ktorých je potrebné sa zaradiť a ty si to sama nevyberáš napr. školský kolektív, ale aj keď ti ten kolektív nevyhovuje, tak sa aspoň snaž z toho urobiť príjemný zážitok pre všetkých.

Je možno ťažké nájsť ľudí, ktorí sú spolu s tebou na jednej vlne, ale človek je spoločenský tvor a je to jeho súčasťou, že chce niekam patriť.

Its okay to be different from the crowd. Being alike may get you a lot of people; But being good your own way will definately get you the right ones and the ones meant to stay! ( Vidisha Agarwal)

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog