Vášeň vo vzťahu

Milovanie je vo vzťahu medzi dvoma ľuďmi jeden z najdôležitejších aspektov. Chtiac či nechtiac však z postele vypŕcha a vy sa vášni oddávate menej. Prečo je to tak? Nemusíš sa však báť, nemusí to znamenať koniec medzi vami dvoma.

Prečo sa zo vzťahu postupne vytráca milovanie?

Už vám to nechýba

Ak ste dlhšiu dobu neboli zadaní, na začiatku vzťahu sa vybúrite a postupne vám to prestane chýbať. Nie, že by ste sa toho presýtili. Práve naopak, zisťujete, čo má ten druhý partner rád a ako sa k nemu v posteli správať. Nie každý predsa túži po experimentoch.

Proste ste už prišli do takého štádia, že intímnosti nepotrebujete každý deň. Nemáte tú potrebu, zatiaľ čo v prvých dňoch a týždňoch ste to robili aj trikrát do dňa. Kde sú tie časy, však?

Milovanie vo vzťahu
zdroj: Pexels/Pixabay

Baba, ktorá nemá stály vzťah, si možno povie, že je to nepredstaviteľné a keby mala chlapa, strávila by s ním v posteli väčšinu času. No ver tomu, že keď si naozaj nájde svoju lásku, nebude to tak.

Nezáleží vám len na tom

V dlhodobom vzťahu postupne zistíte, že od toho nezávisí váš život a že nezáleží len na uspokojení. Na začiatku vášho spoločného randenia to tak však je. Máte ružové okuliare a neviete sa od seba odtrhnúť.

Postupne spolu však začínate bývať a zistíte, že vaše večerné posteľné radovánky nie sú až také dôležité. Vo vašom bežnom živote totiž pribudne kopec iných povinností a vyplnenia času. Nie je predsa všetko len o milovaní. A aj keď si spočiatku myslíš opak, v dlhodobom vzťahu prídeš na to, že to tak nie je. Je to úplne iný druh lásky.

Milovanie vo vzťahu
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Veď napokon aj vzťah založený na milovaní, nemôže byť dlhodobý. Pretože, ak už všetko vyskúšate a nabažíte sa jeden druhého, vyprchá to. Nie je to zlé, no málokto to dokáže zvládnuť. Zatiaľ, čo milovanie vo vzťahu z lásky je úplne iné. Ide tam skôr o splynutie a o to, že to vlastne pramení z krásneho pocitu. Ver tomu, že keď nájdeš toho pravého, zistíš to.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating