Mnohí ľudia žijú v domnení, že tam vonku je všetko krajšie ako v našej malej krajinke zvanej Slovensko. Že práve tam nájdu to vytúžené dobrodružstvo, po ktorom tak bažia. Nedaj sa však oklamať. Aj naša krajina ponúka kopec miest, ktoré vyzerajú priam ako z obrázku. Neveríš? Tak napríklad, čo také Bojnice… Dokonca oficiálna stránka bojnicecastle.sk ti ponúka omnoho viac užitočných informácii o tomto mieste.

Či si tu už bola alebo nie, určite sa oplatí toto miesto vidieť aspoň miliónkrát. Romantické miesto a zároveň skvelá príležitosť pre rozlet fantázie a dokonalého relaxu.

Vedela si, že Bojnický zámok patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie pamiatky Slovenska? Stojí na travertínovej kope nad nádherným mestom, pôvodne však bol len dreveným hradom. Až v 13. storočí prešiel rekonštrukciou a začali ho stavať z kameňa. Koncom 13. storočia sa Bojníc zmocnil uhorský veľmož Matúš Čák Trenčiansky a hrad mu patril do roku 1321. Po Matúšovi Čákovi sa v Bojniciach v 14. a 15. storočí vystriedali ako majitelia ďalšie šľachtické rody, Gilethovci, Leustachovci, Noffryovci…. Tak, to bolo v rýchlosti niečo z histórie, prejdime však na tú časť, prečo by si si mala vybrať ako výlet práve Bojnice.

Okrem toho, že si môžeš obzrieť aj zvnútra zámok a aspoň tak sa ponoriť do sveta kráľovstiev, môžeš si vychutnať aj obľúbenú zoo záhradu. No čo je azda úplná bomba, večerná prehliadka tohoto zámockého skvostu. Ak si to nezažila, predstav si. že dokonca lektor má na sebe dobové oblečenie a všetko naokolo je obohatené o zámocké legendy. Samá sviečky a tá atmosféra… Jednoducho aspoň na chvíľu máš pocit, že si sa vrátila  späť do trinásteho storočia a ver, že toto nezažiješ len tak hocikde. A pre insta girl, na tomto mieste sa dajú robiť taktiež skvelé fotografie, ktoré si zamiluje nejedno srdce. Tak čo, kam sa teda chystáš s kamarátkami nabudúce? Bude to predsa len Bojnický zámok?

Zdroj: bojnicecastle.sk

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.