Nevracať sa k bývalému je dobrý nápad
Pexels/Ivan Samkov

Dať mu tú druhú šancu alebo nie? Možno aj ty si jedna zo žien, ktorú už trápila táto otázka. Podľa niektorých ľudí vždy stojí aspoň za skúšku obnoviť svoj starý vzťah. Iní sú rozhodne za to, že nevracať sa k bývalému je to správne rozhodnutie. Aký pohľad na to máme my? Prikláňame sa k tej druhej skupine.

Teda, dôležité je, ako to cítiš ty a nie je samozrejmé, že by to bolo fiasko. Avšak, ak ide o chlapa, s ktorým ťa nespája príliš veľká minulosť, s ktorým to nebolo dokonalé vždy, potom si prečítaj, prečo by bolo fajn, ak by si sa pohla vpred a jeho už vo svojej budúcnosti nevidela.

Musíš vyskúšať niečo iné

Aký iný dôvod by si ešte chcela? Ok, nejaké ti ešte ponúkneme, ale v prvom rade – prečo tomu nedať šancu? Prečo nedať šancu niekomu inému? Skúsiť, aké je to byť v úplne inom vzťahu s iným človekom. Ujasniť si, čo od lásky chceš a čo nie.

Možno prídeš na to, že to, čo si mala kedysi, to nie je. A možno si potvrdíš, že predsa len by to stálo za to. Lenže, najprv to musíš skúsiť.

Problémy sa môžu točiť dookola

Naozaj sa chceš vrátiť do toho kolotoča problémov? Ak ste ich nedokázali vyriešiť, akú máš istotu, že teraz sa to podarí? Jednoducho, ak ste počas odlúčenia nenašli trvalé riešenie, iba sa vrátiš v čase.

Ak ublížil raz, …

Iná vec je, ak sa rozchod konal kvôli tomu, že ti on ublížil. Sklamal ťa, klamal, podviedol, dvihol ruku, … na tom nezáleží. Ide o to, že ak ti bol schopný ublížiť raz, dokáže to aj druhýkrát. A jeho sladké slová o tom, že to tak nebude, ti nemôžu byť zárukou.

Potrebuješ čas na vlastný život

Ak bol rozchod len nedávny, čas len pre teba je dobrým dôvodom nevracať sa k bývalému. Skús si spraviť odstup, nájsť samu seba, venovať sa koníčkom, priateľom, rozvoju. Nájdi si vlastné šťastie a ak aj potom budeš mať pocit, že ti k nemu chýba on, tak nech sa páči.

Možno to tak chcel osud

V neposlednom rade, čo ak to tak malo byť? Čo ak ste mali byť vo svojich životoch len jednou kapitolou? Načo bojovať proti osudu? Nechaj to tak a uvidíš, že čas to rozhodne za teba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating