Online zoznamky síce fungujú už roky, no u nás stále predstavujú štýl randenia, z ktorého majú ľudia strach alebo ho neberú príliš vážne. Niet sa čomu čudovať, pár jedincov môže za to, že natrafiť môžeš aj na blbcov, ktorí majú iné úmysly, než tie, že si tam nájdu niekoho, s kým by si mohli naozaj rozumieť.

No bola by škoda práve kvôli nim úplne zahodiť túto možnosť. Dnešná doba je rýchla a rovnako rýchlo aj napreduje. Telefón a aplikácie sú našou každodennou súčasťou a preto nie je dôvod nebrať vážne aj možnosť, že sa dá partner nájsť aj online. A posledný rok je dôkazom, že aj takýto kontakt môže naozaj fungovať.

Vďaka online randeniu máš vopred predstavu o tom, do čoho ideš. Môžeš si pozrieť, ako daný človek vyzerá, čo si o sebe myslí a ako sa opisuje bez toho, aby o tom vedel, či si sa musela dostaviť na rande, ktoré by bolo vopred predurčené na neúspech.

zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Pomysli si, koľko času tým ušetríš. Nehovoriac o tom, že máš oveľa väčší „výber“ – predsalen, nie si obmedzená iba na niekoho, koho stretneš v tvojom meste. Niekde existuje človek, ktorý sa k tebe perfektne hodí, nie len taký, s ktorým sa uspokojíš.

Je prirodzené, ak sa trocha obávaš toho, že by si mohla byť oklamaná. Ak si na pár vecí dáš pozor, môžeš tomu ľahko predísť. 

  • Ak si píšeš s niekým, kto ťa naozaj zaujal, dnes si ho ľahko môžeš preklepnúť. Každá žena má v sebe kus detektíva, takže nebude ťažké nájsť si jeho sociálne siete či iné info na internete, vďaka ktorému zistíš, či v niečom klame alebo nie.
  • Skutočná láska nevznikne po pár dňoch písania si – ak ti už vyjadruje lásku a motá ťa sladkými rečami, jeho cieľom je niečo iné ako vzťah.
  • Keď od teba požaduje nahé fotky, pošli ho niekam do „péčka“. 🙂
  • Rovnako ho tam pošli aj vtedy, ak od teba chce, aby si mu poslala nejaké svoje osobné údaje, číslo karty či zaplatila za letenku, pretože „ide za tebou, lebo ťa miluje“.
  • Nikdy sa s daným človekom nestretávaj prvýkrát (áno tretí, pre istotu) niekde osamote a bez toho, aby niekto vedel o tom, kam a s kým ideš.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.