Aj v 21. storočí sú ženy stále podceňované. Spoločnosť ich často vidí iba ako objekt záujmu a ako chodiacu reklamu pre mužov – podľa nej by ženy vôbec nemali byť silné.

Keď zastáva spoločnosť názor, že by ženy mali prejavovať viac emócii, mali by sa obliekať žensky a pripravovať doma mužovi večeru, niet divu, že sa potom muži boja silných a nezávislých žien.

Chlapi väčšinou tvrdia opak – že milujú silné ženy – no realita je v skutočnosti iná.

Majú pred nimi strach a myslia si, že na partnerstvo nie sú vhodné. Vzťah je však o dvoch rovnocenných ľuďoch. Nikto by sa v ňom nemal cítiť menejcenný a znevýhodnený.

Problémom (alebo aj výhodou?) silných žien je to, že vidia svoju hodnotu, sú nezávislé a nechcú sedieť každý večer doma. Keď si nájdu vzťah, tešia sa, pretože môžu niekoho ľúbiť a zdieľať s ním svoj skvelý život.

Avšak, tieto silné ženy väčšinou počúvajú vety typu: „Si pre mňa príliš dobrá.“, „Si skvelá, no ja nie som pripravený na vzťah.“, „Máš  všetko čo chcem, no necítim sa na to.“

Chlapov láka predstava, že by mali ženu, ktorá je krásna, múdra, príťažlivá a vie, čo v živote chce. Tvrdo pracuje, ide si za svojimi cieľmi a nikomu sa nemusí doprosovať. Na druhej strane ich to desí. Nevedia si predstaviť, že by mali byť so ženou, ktorá všetko zvládne sama a muža (nutne) nepotrebuje. Cítili by sa vo vzťahu ohrození, pretože okolie tvrdí, že iba muži by mali byť tí silní a nezávislí.

Niektorí chlapi dodnes nepochopili, že vzťah sa nemá rozdeľovať a nemá byť niekto viac a niekto menej. Zdravý a dlhotrvajúci vzťah je založený na vyrovnaných podmienkach, je o rovnosti medzi mužom a ženou, o sebavedomí a o nezávislosti (pretože každý chce raz za čas priestor a ísť von s niekým iným).

Silná žena nebude donekonečna prosiť muža o to, aby niečo v domácnosti opravil a nebude ho ani nútiť do stretnutia každý deň. Nezbalí ju na svoje „silné reči“ a komplimenty. Silná žena chce niečo viac a dnešným mužom sa do toho častokrát nechce. Preto sú radšej s inou ženou, aj keď túžia po tej nezávislej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.