pexels.com

Predtým, ako si začneš vyčítať neschopnosť a nedostatok asertivity, než si budeš domýšľať, že sa žiadnej žene nepáčiš alebo sa všetky ženy vzbúrili voči tebe a už ostaneš do smrti sám – ešte predtým skús pozvať na rande ženu, ktorá číta. Randi s knihomoľkou a nazri do ženskej duše. Úprimne sa s ňou zhováraj a premýšľaj nad tým, čo hovoríš, pretože knihomoľky neznášajú prázdne reči a otrepané baliace frázy.

Randi so ženou, ktorá číta, pretože má v sebe tisíc svetov a jedno srdce, ktoré, keď sa zaľúbi, zahorí láskou na večnosť. Keď ti ponúkne možnosť nazrieť do svojho sveta, neodmietni ju, pretože druhú možnosť už nedostaneš. Ona totiž veľmi dobre vie, aká je pravá podstata ľudí a nedôveruje len tak hocikomu. A tak, keď si vyberie teba, chop sa tej šance a využi ju!

zdroj: pexels.com

Randi so ženou, ktorá číta, pretože jej srdce bolo veľakrát zlomené, sklamané a rozdrvené na drobné kúsky, a preto sa utiekla do sveta kníh, v ktorom sa zdá byť všetko perfektné a nik jej tam viac neubližuje. Utiekla do čiernobieleho sveta plného dúhy a nevinných jednorožcov. Utiekla sama pred sebou, pred vlastnými zhubnými myšlienkami, avšak neprestávajúc si ceniť vlastnú hodnotu. Keď spoločnosť zlyhala, ona si zaumienila ostať celá, sama sebou, úprimná a krásna, nestratiť hodnoty a morálne zásady, aby sa na seba každý deň dokázala pozrieť do zrkadla. A tak si dovolila, na okamih, stratiť sa medzi stránkami kníh, ktoré jej dodali zablúdenú istotu a sebadôveru. Dali jej silu žiť a každý deň sa usmievať. A to nie je málo. Preto, ak ti otvorí bránu do svojho sveta, nezatvor ju ešte predtým, než sa ju vôbec pokúsiš prekročiť.

Žena, ktorá číta, má toho veľa čo povedať. No veľakrát nemá komu, lebo tento svet nedokáže a ani nechce počúvať. Každý deň sa musí usmievať cez slzy a čítať, čítať, čítať, aby sa nezbláznila z nedostatku lásky vôkol nej. No ak je šťastná, číta ešte viac, len tak pre radosť, pretože môže a chce. Túžba po knihách je jej slabosť a zároveň najväčšia sila. Podľahni jej spolu s ňou a už nikdy viac nebudeš sám, smutný a prázdny.

zdroj: pexels.com

Keď podáš ruku knihomoľke, ona ti to oplatí tisíckrát. No keď jej raz zlomíš srdce, už nikdy ťa nepustí späť. Stratíš ju navždy. Dvakrát si premysli, či sa pokúsiš o dané riziko, keď budeš najbližšie prechádzať okolo ženy v parku, sediacej na lavičke medzi stromami. Nájdeš ju podľa toho, že bude v lone držať hrubú knihu a nevnímať okolitý svet. Stratená vo vlastných myšlienkach, s obrovským srdcom a kúzelným vesmírom, skrytým v duši. Zapozeraj sa na ňu a vykroč v ústrety láske, ktorá ťa na tej lavičke čaká. Takú ženu stretneš len raz za život…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife