Rada sa hrniem do vecí, ktoré mi naháňajú strach. Čo mi to prináša? Sama na to neviem nejako konkrétne odpovedať, no na sto percent viem, čo pri tom cítim. Určitú dávku adrenalínu, hrdosť na to, že prekonávam samú seba a pocit, že skutočne žijem. Prežívať, nie žiť, to je predsa tá najhoršia vec, ktorú môžem so svojím životom urobiť.

foto: unsplash.com

Chcem cítiť, ako mi búši srdce, ako sa mi zrýchľuje pulz a dostáva ma do rozpoloženia, v ktorom dokážem všetko. Naplno vnímať to rozrušenie a vzrušenie, ktoré mi zachváti telo a posúva moje hranice tam, kde som si ich vôbec netrúfala nakresliť. Rada ich zotieram a nerada si zasa kreslím nové.

Chcem len cítiť vietor v mojich vlasoch, pot na čele a dušu na jazyku. Smiať sa, robiť hlúposti a nič neľutovať. Prežiť deň naplno, tak, že večer padnem unavená do postele s pocitom, že už to nemohlo byť lepšie.

Byť spontánna, správať sa strelene, to je moje. Nezaujímať sa o to, kto si o mne čo myslí. Každý jeden človek má v hlave svoje názory. Riešiť to by bolo čosi ako kúpiť si jednosmerný lístok na psychiatriu.

Vždy, keď prekonám niektorý zo svojich strachov, cítim sa o niečo silnejšia. Cítim sa ako víťaz. Možno preto som sa rozhodla prekonať svoju paniku z výšok, a to hneď tak, že som sa vydriapala na rebríky v Slovenskom raji.

Zistila som totiž, že keď sa niečoho bojím, cítim sa ako väzeň, kým to nejakým spôsobom neprekonám. Platí to pri veciach, po ktorých neskutočne túžim, no zároveň som z nich vydesená. Prekonať strach vážne stojí za to. Odpútaš sa tak od vecí, ktoré ťa brzdia, odhovárajú od činov a blokujú tvoje napredovanie. Dokonca sa často stáva, že práve to, čoho si sa bála najviac, raz bude tvojou najväčšou silou.

foto: unsplash.com

Tak na čo ešte čakáš? Čo najhoršie sa ti môže stať? To, že to nespravíš? Je to teda podstatne horšie, než ten imaginárny neúspech, ktorý sa zatiaľ objavil len v tvojej neposlušnej mysli. Ver mi, že by si si to do konca života vyčítala.

Strach je len ilúzia. Zažíva ho každý, no len tí silní nedovolia, aby ich sny zahnal do kúta. Takže vstaň a makaj na svojej kondičke, rozbehni ten biznis, navštív krajinu, ktorú už roky túžiš vidieť, povedz tomu človeku, že ho tajne miluješ (hlavne keď neovláda telepatiu), lebo jedného dňa prídeš na to, že si bola celý čas mimo.

Mimo toho všetkého, čo ťa robí tebou. Nie zajtra. TERAZ je ten správny čas. Tak v tomto momente vstaň a choď tam, kam ťa to ťahá. Ak nie, aspoň pracuj na tom, aby si to raz mohla urobiť.

Hľadaj tie veci, po ktorých túžiš až tak, že sa ich bojíš, pretože stoja za to, a sama veľmi dobre vieš, že nebudeš poriadne spať dovtedy, kým to nespravíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.