Pexels/Elina Sazonova

Považuje sa vyspanie s bývalým za neveru? Podľa niektorých nie, pretože kedysi ste spolu už niečo mali. Mnoho ľudí to však za neveru a porušenie dôvery považuje. Prečo to však robíme?

Stalo sa ti už niekedy, že si si po rozchode našla niekoho nového, no na svojho ex si stále nedokázala zabudnúť? Napokon to vyústilo až do toho, že ste opäť skončili spolu v posteli. Nevera s bývalým nie je ničím neobvyklým a dochádza k nej pomerne často.

Najčastejším dôvodom je, že sme sa ešte nezmierili s rozchodom a svoj predošlý vzťah nemáme doriešený. Je to však veľmi nefér voči tvojmu novému a súčasnému frajerovi. Začala si si s ním len preto, aby si zabudla na svojho ex? Prípadne si nechcela byť sama, tak si rovno vhupla do nového vzťahu?

Ak sa vyspíš so svojím bývalým, nezmení to nič. Akurát tak budeš mať neskôr výčitky svedomia a budeš sa trápiť ešte viac. Musíš si uvedomiť, že z nejakého dôvodu ste sa rozišli a nedá sa všetko vrátiť späť. Teraz si možno nahováraš, že by bolo všetko v poriadku, pretože ti je s ním dobre, no nie je to tak.

Niekedy môže k takejto nevere dôjsť aj po rokoch, kedy si vo svojom novom vzťahu naozaj šťastná. Z ničoho nič na seba narazíte, iskra prebehne znovu, slovo dá slovo a vy skončíte spolu. Zväčša ide o jednorazovú záležitosť, preto sa často naskytá otázka, či sa priateľovi priznať. Áno, mala by si to urobiť, pretože ak pred sebou budete mať tajnosti, skôr či neskôr sa váš vzťah bude kaziť.

Podvádzanie s bývalým je veľmi diskutabilnou témou a jednoznačnú odpoveď na ňu nenájdeš asi nikdy. Jasné však je, že k takejto nevere dochádza pomerne často. Je preto len na tebe, ako sa s ňou vysporiadaš, no opakujeme, že na prvom mieste by mala byť úprimnosť a otvorenosť. Aj k sebe samej. Polož si otázku, prečo si to urobila. Odpovede možno nebude jednoduché hľadať, no pomôžu ti túto situáciu prekonať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating