To, že všetci zmýšľajú tak ako ty a majú vždy dobrý úmysel je niekedy poriadna fatamorgána, obyčajný klam zmyslov. To ty si tá, ktorá je takto nastavená „od výroby“. Si príliš dobrá a rada všetkým vyhovieš. Hráš nebezpečnú spoločenskú hru pri ktorej zo seba dávaš všetko, pretože len vtedy si myslíš, že za niečo stojíš. A práve na takomto nezdravom základe vyrastá mašinéria nepriaznivých situácií a bolestivých pádov na zadok. Riskuješ všetko a v zálohe už nemáš nič. Preto, ak spozoruješ že patríš do jednej z nasledovných kategórií, nastal čas to zmeniť!

zdroj: pexels.com

1. Nereaguješ, keď s tebou niekto nepekne zaobchádza

Útočí na teba a nakoniec ti je trápne aj za neho, že prekročil tvoje hranice. Namiesto toho, aby si si položila otázku, či ti to za to vôbec stojí, sa pýtaš dotyčnej osoby čo si urobila zle a čo by si mohla na sebe zmeniť, pretože miluješ príliš veľa.

2.Odpúšťaš príliš rýchlo

Keď sa k tebe niekto zachová nepekne, okamžite máš pre neho tucet ospravedlnení, pretože on to určite tak nemyslel. Dávaš svoj život bokom, nechávaš na sebe orať, kým situácia nepresiahne naozaj všetky možné medze. Nechceš byť tá zlá, nechceš problémy, tak nechávaš všetko tak a máš pocity viny keď nedávaš viac ako dávajú tebe.

3.Myslíš si, že druhí vždy cítia rovnako ako ty

Lenže, to, že ty zo seba dáš aj posledné neznamená, že to druhí nikdy nezneužijú. Milovať môžeš naozaj vrúcne, ale zároveň musíš v prvom rade obhájiť samú seba a stanoviť pevnú hranicu v správaní ostatných ľudí voči tebe.

zdroj: pexels.com

4.Nechceš ublížiť aj keď ti niekto ublížil

Máš empatiu k iným, no k sebe žiadnu. Berieš na seba zodpovednosť úplne za všetko a ospravedlňuješ iných aj keď sú k tebe hrubí, pretože nevieš ako vyzerá úcta. Nerozhoduješ o sebe, neustále hľadáš kompromisy a myslíš si, že druhí sú dôležitejší ako ty.

Je to nesmierne ťažké si to uvedomiť, pretože chceš vidieť v živote iba krásu. Si sklamaná, že ostatní to takto nevidia, viem. Ale kým sa nezničíš, uvedom si, že toto je zaručený recept ako sa za dobrotu dostať do horúceho pekla. Nikto nie je dôležitejší ako ty a preto nemá zmysel, presviedčať niekoho kto si ťa neváži, aby si ťa vážil. Nakoniec, toto jeho správanie nemá s tebou nič spoločné. Odstrihni sa od toho, nech sa ti konečne uľaví!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.