Máte aj vy tzv. rebríček hodnôt resp. priorít? Samozrejme rôzni ľudia majú na vrchole tohto rebríčka rôzne veci. U väčšiny z nás sú však na popredných miestach láska, rodina, viera, zdravie, šťastie, pokoj, priatelia a peniaze. Nejde o to čo je správne mať na prvom mieste, je to každého osobná vec. Problémom je, že ak máme veľa chceme viac, chceme všetko.

Dnes žijeme v dobe, v ktorej si niektorí ľudia dokonca dovolia peňažne vyčísliť hodnotu života. Pritom život je to, čo vám síce nelegálne môžu vziať, ale zatiaľ veda neprišla na to, ako ho prinavrátiť. Má nekonečnú cenu. Niektorí si svoj život vážia a nakladajú s ním najlepšie ako dokážu. Ďalší si ho nevážia, ponižujú ho a ubližujú mu. Musíme si pamätať, že my máme na náš život najväčšie právo a záleží na nás ako bude vyzerať.

Yes or no 🌻 @madisonmealy via @fashiogalsz

A post shared by Fashion_magazine (@fashion_inspoz) on

V živote je dôležité mať ciele, ambície, sny. Uvedomenie si, že máme nekonečnú paletu možností. Že ak niečo nevyjde, môžeme skúsiť niečo iné. Je dôležité mať viac ako iba jeden cieľ. Ak chceme byť v živote iba bohatí a vyberieme si nebezpečnú prácu, môžeme si poškodiť naše zdravie. Pokiaľ si vyberieme prácu, ktorá nás nebude baviť, nebudeme šťastní. Užijeme si chorí či smutní naše peniaze? Mať peniaze je skvelé, priam úžasné. Ale uvedomme si, že nie sú to jediné, čo nás napĺňa, nemali by byť „naše všetko.“

Jednej celebrity sa raz pýtali, čo chce v živote dosiahnuť. Odpoveďou bolo: „Byť šťastná.“ Po hlbšom zamyslení sa, je to pravda. Všetci sa snažíme byť v živote šťastní a každý z nás sa to snaží dosiahnuť iným spôsobom. Niekedy nás urobí šťastnými, ak urobíme šťastným niekoho iného. Či už uvaríme priateľovi večeru, priateľ nám kúpi kvety alebo prekvapíme kamarátky s fľašou vína a vedrom zmrzliny. Šťastie vie byť nákazlivé a ak vidíme šťastných našich blízkych, robí to šťastnými aj nás.

Kali v jednej svoje piesni hovorí, že samota je trpká daň pre všetkých, čo všetko chceli. Často sa tak veľmi náhlime za svojím šťastím, že prichádzame o našich najbližších. Nemáme na nich čas. Je dôležité plniť si sny a ciele, lenže popritom všetkom si musíme nájsť čas aj na zábavu, relax a predovšetkým rodinu a priateľov. To oni sú naše skutočné šťastie. Naše všetko. Byť v živote šťastný znamená uvedomiť si to čo máme a byť za to vďačný. Vesmír je nekonečný a nech máme akokoľvek veľa, vždy môžeme chcieť viac. Otázka je, či to viac naozaj potrebujeme.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.