Sebaláska. Pojem, ktorý sa na nás valí z každej strany posledných pár rokov. Niečo, vďaka čomu vraj budeme ako ženy šťastné samé so sebou a následne aj so svojím životom. Niečo, čo je vraj kľúčom k všetkým ostatným druhom lásky.

Poďme sa porozprávať o tom, čo všetko sebaláska znamená a prečo nie tou jedinou cestou k šťastnému ja pre všetky z nás.

Hovorí sa, že ak nemiluješ samú seba, nemôžeš skutočne milovať niekoho iného. Zdravá sebaláska znamená prijať samú seba takú, aká si. Mať sa rada za všetky plusy aj mínusy. Prijať svoje dobré vlastnosti a pracovať na tých zlých. Byť si vedomá svojich predností a nehanbiť sa za malé nedokonalosti. To všetko je niečo, čo tvorí tvoj celok. Jedinečný celok, ktorý už na svete nenájdeš.

Je to naozaj niečo, čo môže do tvojho života priniesť iba spokojnosť. Prestaneš sa trápiť kvôli tomu, čo by si mohli myslieť ostatní. A keď nemáš trápenie v sebe, nebudeš si ho priťahovať ani v iných smeroch života. No aj keď sa to ľahko číta, vybudovať si k sebe selflove postoj je dlhá a náročná cesta.

A práve to je jeden z dôvodov, prečo nie je sebaláska kľúčom k šťastiu pre každú z nás. Aby sa žena začala mať rada a zabudla na nezmyselné porovnávanie a zhadzovanie sa, potrebuje na tom intenzívne pracovať. Začať vnímať svoje telo, dušu, myseľ a byť za svoj celok vďačná. Nehanbiť sa za jazvu z operácie, pretože je dôkazom, že prežila. Nehanbiť sa za pár kíl navyše, pretože ideálna postava jednoducho neexistuje. Tá jej sa tiež páči tomu, kto ju miluje. Pretože ju miluje celú.

Chce to veľa premýšľania o vlastnom bytí, vnímania sveta, vnímania seba. Chce to pracovať s vlastnou mysľou a psychikou. A to všetky nedokážeme. Každá žena má iné vnímanie, premýšľanie, inú výchovu, iné hodnoty a postoje. Zatiaľ čo jedna môže po čase dôjsť k čistej a zdravej sebaláske, tá druhá sa o to môže snažiť roky, no nikdy sa k takému stavu mysle nedostane.

Môže to trvať aj roky, kým sa o to bude snažiť, no nakoniec to budú iba roky plné trápenia a plaču do vankúša. Nebude chápať, prečo sa ona nedokáže mať tak rada a snaha o to ju úplne vyčerpá. Preto, ak ťa niečo na sebe trápi tak veľmi, že kvôli tomu trpí tvoje sebavedomie, nemusíš si myslieť, že iba prijatie seba samej to môže vyriešiť.

Kašli na všetky tie reči. Ak sa ti nepáči farba tvojich vlasov, tak si ich prefarbi. Ak máš už roky komplexy z krivého nosa, tak si šetri na plastiku. Ak ťa trápia kilá navyše, začni s tým niečo robiť. Sprav presne to, čo ťa urobí skutočne šťastnou a skutočne spokojnou. Keď nie je sebaláska tá cesta, tak si ju nájdi. A potom sa začnú diať zázraky.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.