Na začiatok len v skratke. Nie som ten typ človeka, ktorý by dobrovoľne vyhľadával početný kolektív ľudí navôkol seba. Preto pôsobenie na strednej škole môžem charakterizovať ako niečo utiahnuté, čudné, usmievavé a v neposlednom rade bláznivé.

Lebo bez toho správneho šialenstva, by to v školských laviciach naozaj nebolo to pravé. Teraz by som už mohla povedať, že stredná škola mi dala do života viacero spomienok.

Charakteristikou pre toto obdobie by bolo veľké množstvo emócií, rôznorodej nálady a zážitkov.

Spoznala som niekoľkých ľudí, ktorí si v mojom srdci našli označenie navždy stredoškolská spomienka. Našla som neskutočných bláznov, vďaka ktorým som objavovala čaro stredoškolského života. A keď sa na to teraz spätne pozriem, naozaj to stálo zato.

Aj keď sme piatkové večery neprežívali spoločne v podnikoch, dokázali sme tento náš školský svet vnímať inak. Spoločne sme hľadali nové cesty v našich životoch a zároveň sme sa smiali na osudoch, ktoré nás postihli. Spoznávali sme svet, učili sa jeden od druhého.

Občas niečo rozumné a sem tam aj niečo nezbednícke. Aj keď som si dlhé obdobie namýšľala, že si nechcem vytvárať kamarátstva a putá.

Výroky, ktoré mapujú toto dlhé obdobie sa poctivo vynímajú nad mojou posteľou spoločne s niekoľkými fotkami. S presvedčením môžem povedať, že tých niekoľkých správnych ľudí, by som už nevymenila za nikoho iného.

A ani vtedy, ak jednému bude ťažko od žalúdka, a bude potrebovať studené obklady na čelo.

V školskom prostredí vznikajú mnohé kolektívy a priateľstvá, ktoré dokážu zotrvať celý život. Mnoho ľudí spoznáme a snažíme sa s nimi prežiť čo najkrajšie chvíle, ktoré môžu trvať čo najdlhšie.

A aj keby ti stredná škola zapratala hlavu nepotrebnými hlúposťami, vedz, že ak ti prinesie to správne množstvo priateľov, budeš ich vo svojom dospelom živote potrebovať.

Preto, ak sa rozhodneš ísť na vysokú školu, určite spoznáš väčšie kvantum ľudí, s ktorými si budeš veľmi blízka. No ak si na strednej vybuduješ tie správne priateľstvá, nezabudni na ne. Aj napriek tomu, že už nebudete v dennodennom kontakte.

A ja naďalej verím, že to naše priateľstvo vydrží najdlhšie, ako len bude možné. Verím, že keď sa opäť po čase stretneme, nezabudneme na to, ako vznikali naše spoločné spomienky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.