Hovoríš si, že toho pravého už nikdy nenájdeš a až do smrti budeš sama obklopená mačkami? Napadlo ti niekedy, že chyba nie je v mužoch, ale v tebe? Niekedy si totiž sama sabotuješ vlastné šťastie. Toto je 6 najčastejších dôvodov.

Máš príliš vysoké očakávania

V romantických filmoch vidíme neustále dokonalých mužov, ktorí svoje priateľky zahŕňajú láskou a pozornosťou. Je úplne prirodzené, že podobné očakávania máš potom aj ty sama. Reálny život ale nie je vždy taký, ako vidíme vo filmoch. Niekedy budeš aj smutná, aj sa pohádate a nie, asi ti nebude nosiť každý deň kvety. Ale je to úplne v poriadku. Dôležité je, aby ste sa mali radi, aby ste sa rešpektovali a dôverovali si navzájom.

Vyberáš si nesprávnych chlapov

Priťahuješ k sebe stále rovnaké typy chlapov? Potom sa nemôžeš čudovať, že ti to nevychádza. Ak sa správajú rovnako a robia niečo, čo sa tebe nepáči, asi to nebude ten pravý. Láska tvojho života možno nebude na prvý pohľad presne tvoj typ, ale nemala by si byť povrchná a pozerať sa len na vzhľad. Radšej si všímaj to, aký je a ako sa k tebe správa.

Nevidíš, keď má o teba chlap záujem

Niekedy o teba chlap aj javí záujem, no ty to prehliadaš. Možno si to len nechceš priznať alebo si myslíš, že sa s tebou zahráva. Maj oči stále otvorené a všímaj si aj najmenšie signály, ktoré chalan vysiela.

Máš málo sebavedomia

Nízke sebavedomie môže byť tiež dôvodom. Hovoríš si, že nie si pre neho dosť dobrá, neveríš tomu, že má záujem práve o teba. Nauč sa v prvom rade mať rada samu seba, lebo ako ťa potom môže mať rád niekto iný? Jasné, že to nepríde zo dňa na deň, ale musíš na tom popracovať.

Bojíš sa sklamania

Nie všetci chlapi ťa chcú len využiť, možno to s tebou myslí naozaj vážne. Viem, že ak si sa raz sklamala, myslíš si, že to príde znovu. A ty už nechceš zažiť zlomené srdce ďalší raz. Niekedy však budeš musieť aj riskovať. Veď vieš ako sa hovorí, že risk je zisk. A ak nie si ochotná to riziko podstúpiť, nikdy nedovolíš, aby ten pravý vstúpil do tvojho života.

Nahováraš si, že život single ti vyhovuje

Život single je určite super, ak to akceptuješ a si tak spokojná. Ale nesnaž sa tak oklamať samu seba a používať to ako výhovorku, prečo nie si vo vzťahu. Skôr či neskôr ti začne chýbať tvoja druhá polovička, s ktorou môžeš zdieľať svoj život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.