Unsplash/Toa Heftiba

Dôvera je ako sklo. Keď sa raz rozbije, už ju nikto nikdy neopraví. Keď si s niekým vo vzťahu a zničí tvoju dôveru v neho, nie je cesty späť. Bez dôvery vzťah nemá zmysel, pretože by bol plný žiarlenia, upodozrievania, hádok a sledovania.

Nemôžeš byť vo vzťahu s niekým, s kým si sa už raz rozišla. Nezáleží na tom, aký bol dôvod rozchodu. Ukončili ste to preto, pretože niečo nefungovalo. Myslíš si, že po „pauze“ to bude fungovať? Nie. Keď to nefungovalo raz, nebude to fungovať nikdy.

Chápem, že ak človeka miluješ, dáš mu veľa šancí. Nechceš ho stratiť a preto dúfaš, že sa zakaždým zmení a niečo bude inak. Platí to možno pri prvom vzťahu. Ak po rokoch randenia a neúspešných vzťahoch stále dúfaš, že časté rozchody a následné (opravené) vzťahy niečo vyriešia, si naivná.

Nemôžeš takto fungovať. Človek, ktorému by si šance dávala, by to po čase začal zneužívať. Už by vedel, čo na teba funguje a manipuloval by tebou.

zdroj: Photo by cottonbro from Pexels

 

Z nefungujúceho vzťahu radšej hneď odíď a pretrhni všetky kontakty – vymaž číslo, vymaž fotky, zbav sa jeho vecí a začni odznovu.

Neuč ľudí okolo teba, že dávaš druhé šance len tak. Nepodkopávaj si vlastnú autoritu a nesnaž sa všetkým vyhovieť len preto, pretože nevieš hovoriť nie. Nauč radšej ľudí to, že vieš byť správnou ženou a ako sa k takej žene majú správať.

Vďaka tomu raz skončíš vo vzťahu, ktorý bude pre teba dokonalý. Bude v ňom panovať úprimná láska, pevná dôvera, občas hádky, no všetky vyriešite a budete spolu fungovať ako perfektný pár.

Dovtedy aspoň naučíš mužov, ako sa k tebe majú správať. Pochopia, že nie si naivná a druhú šancu od teba nedostanú. Budú k tebe pristupovať s rešpektom, budú ťa mať v úcte a nebudú sa s tebou zahrávať.

Hľadáš totiž muža, ktorý je vyspelý a vie, čo je správne. Nehľadáš chlapca, ktorý sa chce hrať a dievča (ženu) iba vlastniť. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating