unsplash/henri meilhac

Paradoxom je, že muž dokáže opustiť svoju partnerku i napriek tomu, že k nej stále niečo cíti. Jednoducho niekedy skončí aj taký vzťah, z ktorého ešte donedávna chŕlila láska. A to len preto, lebo správanie partnerky je zrazu pre neho neprijateľné! Dôvodom je, že…

… partnerka túži neustále po jeho pozornosti

Ak ho denno denne zahlcuješ svojimi správami, telefonátmi, kde je, prečo išiel za kamarátmi bez teba, postupom času sa pre neho staneš príťažou. Totižto žena, ktorá netúži po ničom inom, len po pozornosti svojho partnera, sa stane v jeho očiach nesamostatnou bez vlastných záujmov a plánov.

Pre muža je to signál, že takáto žena nemá sebaistotu a sebavedomie. Žiaľ, pomaly, ale isto jeho city začnú chladnúť. Pamätaj, aj keď ťa muž miluje, potrebuje svoj osobný priestor, potrebuje sa nadýchnuť.

… partnerka ho chce zmeniť na svoj obraz

Hovorí sa, že láska hory prenáša a zaľúbený muž urobí aj nemožné, sú to len slová. Realita je naozaj o niečom inom. Muž kvôli žene svoju podstatu meniť nebude a dúfajúc, že sa jej podarí muchy partnera odstrániť…, nežná polovička tým riskuje len rozpad vzťahu.

Vieš kedy sa bude chcieť zmeniť? Keď on sám uzná, že svojím správaním ubližuje. Zhrnutie, muž túži po tom, aby ho jeho vyvolená brala takého, akým je. Pokiaľ cíti zo strany partnerky tlak, je schopný ju opustiť.

… je nedocenený partnerkou

Pokiaľ chlap pociťuje, že vo vzťahu jeho úsilie je neocenené, stráca motiváciu a premýšľa nad tým, že radšej bude lepšie si zbaliť kufre a vydať sa vlastnou cestou. Vo vzťahu skrátka obaja potrebujú pochvalu, či povzbudenie, na čo sa v dnešnej dobe dosť často zabúda.

Pokiaľ sa mu takáto spätná väzba dlhodobo nedostáva, zo vzťahu odíde. Preto neváhaj a skús aj ty svojho drahého pochváliť, stavíme sa, že mu tým vyčaruješ úsmev.

…partnerka má potrebu dramatizovať

V tomto prípade vzťah nezachráni ani veľká láska. Drámy a zveličovanie je presne to, čomu sa každý muž vyhýba, pretože to v ňom vyvoláva pocit zmätenosti. Zároveň, takáto žena sa stáva pre neho nezaujímavá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating