Rok 2017 je už skoro za nami. Skús sa pozrieť dozadu, čo sa za ten čas stalo, čo sa za tých 365 dní zmenilo. Si s tým spokojná? Spravila by si niektoré veci inak alebo dokonca niektoré nespravila vôbec?

12 mesiacov je dosť dlhá doba na to, aby sa veľa veci zmenilo. Možno si konečne opustila ten toxický vzťah, ktorý ťa ťahal dole a nič si z neho nedostávala. Možno si prerušila pár kontaktov s ľuďmi, ktorí ti namiesto opory a úsmevu prinášali do života slzy a prasknuté nervy. Možno si si našla lepšiu prácu, začala si sa viac venovať tomu, čo ťa baví a naplňuje. Možno si sa naučila upiecť ten skvelý jahodový koláč, na ktorý si sa chystala už dávno. Možno si sa stala lepším človekom, začala si ľuďom viac pomáhať a viac sa usmievaš.

zdroj: unsplash.com

Ale všetci sme predsa len ľudia a nie vždy nám vychádza všetko podľa našich predstáv. Mnohokrát si si povedala, že začneš cvičiť a konečne si budeš môcť obliecť tie skvelé modré džínsy z výkladu. No ako vždy, skončilo to po pár dňoch, možno týždňoch, a opäť si sa ocitla v cukrárni s kamoškami pri koláči s kávou. Bola si odhodlaná, že tentokrát to vyjde, budeš krajšie vyzerať a lepšie sa cítiť. No po čase si sa sama seba pýtala, prečo to robím? Na čo je to dobré? Stratila si všetku motiváciu, už si z toho nebola nadšená ako na začiatku a podložku na cvičenie si zo skrine už nevybrala.

Preto dúfaš, že príchodom nového roka to konečne zmeníš a vydrží ti to. Chceš sa začať lepšie stravovať, menej sa stresovať, venovať viac času svojej rodine, začať šetriť a nemíňať peniaze na hlúposti, ktoré nepotrebuješ. To je všetko v poriadku.

Ale keď to chceš spraviť, prečo to neurobíš kedykoľvek, bez ohľadu na to, aký je rok v kalendári? Keď chceš začať, začni hneď. Kašli na predsavzatia. Už len to slovo v tebe vyvoláva zlý pocit a nepáči sa ti. Po pár dňoch by si pravdepodobne aj tak zabudla, čo si si stanovila a budeš zo seba sklamaná, že si to nedodržala. Nepotešil by ťa výsledok, že si znova nič neurobila.

Keď chceš zmenu, sprav ju hneď. Urči si ciele. Nepozeraj sa na to, aká dlhá a náročná cesta k dosiahnutiu cieľa to je. Skús sa sústrediť na to, aké to bude, ak to dokončíš. Ak sa ti páči pohľad na to, že si v cieli, si šťastná a dosiahla si to, po čom si túžila, choď do toho. Nezačínaj od nového roka. Začni dnes. Nič tým nestratíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.