To, že si sama môže občas znieť smutne, no v skutočnosti stačí otvoriť oči a uvedomiť si, čo všetko ti vďaka tomu život prináša. Nepočítaj s ním hneď ako s nudným a osamelým. 

Namiesto toho, aby si plakala a zúfalo hľadala nový vzťah, skús si poriadne užiť výhody, ktoré ti toto obdobie ponúka. Máš slobodu a príležitosti – môžeš robiť čokoľvek, ísť kdekoľvek a rásť do osoby, ktorou chceš byť. Neveríš? Popremýšľaj nad nasledujúcimi dôvodmi, pre ktoré sa byť single oplatí.

Si zodpovedná len za seba

Vo vzťahu ide aj o zodpovednosť voči niekomu inému. Musíte spolu prebrať najrôznejšie témy od nákupného zoznamu až po diskusiu o veľkých životných rozhodnutiach, ktorým ako pár čelíte. Ak si sama, všetko je len tak, ako to ty rozhodneš. Si zodpovedná len sama za seba. Vo vzťahoch treba robiť vždy kompromisy, tak si uži svoju slobodu, pretože teraz nemusíš ustupovať nikomu a v ničom. Je to čas žiť v smere, akým chceš ísť ty. A robiť všetko to, po čom túžiš.

Voľný čas

Čas je niečo, čo sa nedá kúpiť a ani vrátiť späť. Našťastie, ak si single, môžeš ho využiť na čokoľvek chceš. Užiť si čas len pre seba je skvelý spôsob, ako mať šťastný a pokojný život. Dáva ti šancu na záľuby, ktoré ťa lákajú, preskúmať vlastné myšlienky, a oh, pozerať obľúbený seriál bez cudzích komentárov! Chceš sa naučiť cudzí jazyk? Tancovať? Cestovať? Teraz je ten správny čas.

zdroj: unsplash.com

Viac peňazí

Povedzme si úprimne, vzťahy niečo stoja. Romantické večere či darčeky na sviatky ukrajujú z tvojho rozpočtu niekedy peknú sumu peňazí. Ak si sama, nemusíš premýšľať nad tým, či ťa ten vianočný darček pre neho neprivedie k tomu, že ti neostane ani na obed. Svoje peniaze si môžeš míňať tak, ako chceš. A tie, ktoré by si dala do vzťahu vraz teraz do niečoho, čo prinesie osoh len tebe. Najlepšia investícia je tá do vlastnej osoby.

Flirtovanie

Prečo by si nemohla využiť svoj single stav na flirtovanie? Nehovorím o tom nájsť si niekoho, ale trocha sa zabaviť a zistiť, čo u potencionálneho partnera hľadáš. Je to o skúmaní. Zisti, aké vlastnosti sa ti páčia, a čo ťa naopak vôbec neláka. Buď k sebe úprimná a výsledky ťa môžu prekvapiť.

Priatelia

Faktom je, že slobodní ľudia majú viac priateľov ako páry. Je to jasné, keďže páry trávia väčšinu času len vo dvojici. Ak si single, máš viac času na priateľov a aj spoznanie niekoho nového. Vo vzťahu sa ľudia spoliehajú jeden na druhého a tá osoba je pre nich všetko. Ale byť single znamená vytvoriť si celý okruh priateľov, na ktorých sa dá spoľahnúť. Byť sám, neznamená byť naozaj sám.

Nájdeš samú seba

Najhoršia vec, ktorú môžeš ako slobodná robiť je naháňanie sa za vzťahom. Vzťah príde vtedy, kedy má. Netlač na pílu a využi tento čas na to, aby si našla seba. Zo všetkých výhod bytia single je toto tá najlepšia. Je to čas na budovanie lepšieho ja, obklopenie sa správnymi priateľmi, učeniu sa, … – čas na to zistiť, čo tvoj život znamená. Nepotrebuješ nikoho iného. Je to zvláštne, ale až toto je bod, kedy si pripravená aj na to, aby do tvojho života niekto vstúpil.

 

Zdroj: beliefnet.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.