Photo by Gabriel Bastelli from Pexels

Ľudia, ktorí sú vo vzťahu sa rozchodu boja. Ľudia, ktorí sú zaľúbení, ho berú ako tú najhoršiu vec, ktorá sa im môže stať. A tí, ktorí si už ten svoj prežili, vedia, že takto rozchod viac nevnímajú. Pretože všetko zlé je na niečo dobré. Rozchod občas nie je zlou vecou. Je životnou lekciou. 

A skúškou, ktorou musí raz prejsť každý z nás. Aj keď sa ti v danej chvíli môže zdať, že je to to najhoršie, čo ťa postretlo a tvoj život viac nemá zmysel. V skutočnosti je pravým opakom. Dni, počas ktorých budeš bez duše a noci, ktoré preplačeš do vankúša pominú. Jazva sa zahojí, a kameň zo srdca padne. A až si za týmto obdobím života vydýchneš, uvedomíš si, že to z teba spravilo silnejšiu osobu.

Rozchod z teba spravil ženu. Ženu, ktorá sa viac nepotrebuje trápiť pre niekoho, kto si jej lásku nezaslúži. Ženu, ktorú slzy a zlomené srdce zocelili. No najmä ženu, ktorá sa toho o živote opäť viac naučila.

Rozchod ťa naučí, že nie všetko na svete je ružové, aj keby sme si to veľmi želali. Naučí ťa, že veci sa menia. Menia sa aj ľudia, a tak ako sa posúvajú v živote, menia sa aj ich priority, sny a ciele. Občas už do nich milovaný človek nepatrí.

Neznamená to však, že to, čo ste mali nebolo skutočné. Bol to čas, kedy ste našli šťastie, a ten vám už nikto neukradne. Buď za neho vďačná. Vezmi si z neho to najlepšie, čo si sa naučila. Rozchod ťa skúša, ako zvládneš ďalej kráčať sama. Či ťa zlomí, alebo posunie vpred.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating