Každá lovestory má svoj začiatok. Niektoré páry sa najskôr dlho poznali, iné do toho vhupli bez toho, aby o sebe čokoľvek poriadne vedeli. A práve to je častým dôvodom, ktorý vedie ku koncu ich príbehu.

Výnimky síce potvrdzujú pravidlo, no práve jeden veľký otáznik nad naším novým partnerom nás po čase môže nemilo prekvapiť. Každý príbeh je originálny a iný, no všetky majú takmer totožný dej.

Dvojica, ktorá sa vôbec nepoznala, alebo sa poznala iba letmo, si zrazu uvedomí, že ich k sebe niečo priťahuje. Iskra, smiech, spoločne strávené chvíle, a už idú mestom ruka v ruke. Motýle v bruchu, ružové okuliare na očiach.

Všetko vyzerá skvele a obaja sú šťastní. No život a vzťah nie sú len o bozkoch v posteli. Ako začne plynúť čas, každý z nich si na tom druhom začne všímať aj vlastnosti, ktoré sa mu až tak nepáčia. Také, ktoré boli kvôli prvotnému ošiaľu skryté.

A pritom ide o vlastnosti a zvyky, ktoré sú pre daného človeka typické, takže hnevať sa na nich nemá zmysel ani logiku. Rovnako tak ani myslieť si, že by sa to mohlo zmeniť. Ono, veci, kvôli ktorým začnú prvé hádky nevznikli iba tak, boli tu vždy, len o nich ten druhý nevedel.

Nevedel, pretože ho nepoznal natoľko, aby sa do neho zamiloval ako do jedného celku, jednej kompletnej osobnosti. Páčil sa mu z neho iba kúsok, ktorým sa nechal opantať.

Väčšiu šancu na úspech tak majú ľudia, ktorí už o sebe majú celistvejšiu predstavu. Nie len, že sa priťahujú fyzicky, ale poznajú svoje dobré aj zlé stránky. Zažili spolu rôzne situácie a tak vedia, ako sa v nich obaja chovajú.

Vedia vopred, čo má alebo nemá ten druhý rád, aké má postoje, hodnoty, myšlienky. A ak sa s týmto vedomím rozhodnú kráčať spolu bok po boku, rešpektovať sa a podporovať, z priateľstva môže vzniknúť silné puto.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.