Photo by Emma Bauso from Pexels

Dôvera je jedným zo základných pilierov šťastného vzťahu. Je to vedomie, že si môžete ako pár veriť a spoľahnúť sa na seba, nech sa deje čokoľvek. Pravdou však je, že mnohým vzťahom práve toto chýba.

Iba láska totiž na šťastný vzťah nestačí. Áno, na začiatku sú tie motýle v bruchu niečo nádherné, no ak chcete budovať spoločnú budúcnosť, musí vám to fungovať vo viacerých smeroch. A dôvera je jedným z nich.

Vzťah je o tom, kráčať životom ruka v ruke s niekým, kto je tvojím druhým ja. S niekým, o koho sa môžeš oprieť, na koho sa môžeš obrátiť, keď potrebuješ pomoc. Jeden druhému preto potrebujete veriť. Veriť slovám, ktoré si vymieňate, veriť, že vaše tajomstvá ostanú u toho druhého dobre skryté, veriť, že si za chrbtom neubližujete.

Dôvera je to, čo vás emocionálne a intímne spája. Viete, že sa pred sebou nemusíte na nič hrať. Môžete jeden pred druhým odhaliť nie len tie najlepšie, ale aj najhoršie vlastnosti a pritom sa nebáť kritiky či odsúdenia. Nie je to niečo, čo budete mať spoločné hneď. Musíte na nej pracovať a budovať ju.

Ak si neveríte, časom sa to jednoducho začne prejavovať. Podozrievanie, hádky, strata slobody, … a láska sa vám vytratí pred očami. Ako môžete spolu pokojne fungovať, ak si navzájom neveríte? Ak neveríte slovám toho druhého, jeho radám, ak je váš vzťah poznačený nezdravou žiarlivosťou? Tieto veci v milujúcom vzťahu nemajú čo hľadať. Keď sa zo vzťahu stratí, vaša budúcnosť bude rýchlo minulosťou. Alebo ani nie, ak si ochotná žiť v nešťastnom vzťahu, pre ktorý nebudeš môcť ani spávať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating