Hovorí sa, že priestor je to najlepšie, čo môže žena mužovi vo vzťahu dať. Povedzme si narovinu, v mnohých vzťahoch to vyzerá tak, že sa žena správa ako fúria, ktorá len kontroluje, čo jej partner robí, s kým to robí, kde to robí, a potom jediné čo robí ona, sú žiarlivostné scény. Nuž, s takýmto správaním ťa viac milovať nebude.

Vezmi si, že by to bolo opačne. On by sa správal ako tvoj nadriadený, ktorý kontroluje každý aspekt tvojho života, a nenechal by ťa poriadne nadýchnuť sa. Myslíme, že takáto situácia by sa ti veru nepáčila. Preto je prvým krokom k polepšeniu sa, uvedomenie si, do akej situácie ho staviaš. Takto nie ste rovnocenní partneri, a už vôbec sa nejedná o zdravý a prirodzene šťastný vzťah.

Druhá vec je fakt, že ak budeš na neho takýmto spôsobom tlačiť, bude chcieť s tebou tráviť menej a menej času, pretože mu bude tvoje správanie nepríjemné. Zároveň byť stále spolu začne byť časom nuda. Možno sa k sebe skvele hodíte, no pomyselné putá, ktoré mu dávaš na ruky, ho prinútia utiecť z väzenia. Ak ho naozaj miluješ, musíš mu dať voľnosť, ktorú potrebuje chlap aj vtedy, ak je vo vzťahu. Ako na to?

Okrem toho, že si vstúpiš do svedomia a pochopíš vyššie spomenuté fakty, ktoré by samé o sebe mali byť dostatočujúcim dôvodom na zmenu, sú tu aj ďalšie veci, ktoré ti môžu prekonať tú zrejmú žiarlivosť, kvôli ktorej sa správaš tak, akoby si ho vlastnila. Jednou z nich je premýšľanie o tom, prečo to robíš.

Máš k tomu konkrétny dôvod? Podviedol ťa v minulosti? Žiarliš, pretože sa v jeho partii nachádzajú aj iné ženy? Máš pocit, že trávi priveľa času so svojimi kamarátmi? Ak si prišla na niečo, na čo si odpovedala áno, zrejme nedokážeš prijať (alebo si ešte neprekonala) daný fakt. Riešenie sa teda nachádza práve v tvojej hlave. Kým ty sama neprijmeš realitu takú, aká je, nezmeníš sa. A jeho si neudržíš.

Muži nenávidia, ak sa cítia byť pod papučou, a už vôbec nie, ak si to o nich dokonca myslia aj kamaráti. Žiaden chlap nechce vyzerať ako slaboch, ktorý počúva iba rozkazy svojej priateľky. Práve naopak, závidia ostatným, ak im frajerka nevolá každých 10 minút, ak nerobí scény pre to, že ide na pivo. Je skvelé mať po boku milujúcu partnerku, ktorá má aj vlastný život. Chceš byť ňou tiež?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.