Photo by Steven Aguilar on Unsplash.com

Tvoju skutočnú hodnotu určuješ ty sama. V tvojich rukách je celý tvoj život, tak nemôžeš dovoliť, aby ho ovládal niekto iný. Váhy by nemala určovať tvoj hodnotu, pretože je klamárka. Nikdy neurčuje to, z čoho sa skladáš. Číslo, ktoré vidíš na váhe, je číslo, ktoré odráža iba tvoj „obal“. Je to iba telo, ktoré v sebe skrýva všetko, čo si zažila.

Všetky radosti, všetky nežnosti, všetky stavy úzkosti, všetky rozchody ale aj všetky úspechy. Tie ti nikto neodváži, no mala by si si ich vážiť najviac ako vieš, pretože práve tieto veci z teba urobili ženu, ktorou si dnes. Práve tieto veci ťa naučili láske, priateľskosti, pomoci v núdzi alebo ťa naučili to, že sa nemáš vzdávať. Niekto raz napísal, že všetky krásne veci, všetky bozky od pravej lásky a všetky najkrajšie zážitky, máš ešte pred sebou. Je to pravda, tak si neznič život tým, že sa budeš stresovať, aké číslo ukáže tvoja váha.

zdroj: unsplash.com

Tvoje telo je dokonalý mechanizmus, ktorý ťa chráni pred ochorením, ktorý ti dá signál, že sa deje niečo zlé, oveľa skôr, než ti to dôjde do mysle. Máš krásne oči, ktorými sa môžeš dívať na prírodu. Máš ruky, s ktorými môžeš tvoriť a vytvárať umenie. Máš nohy, ktoré ťa odnesú presne tam, kam túžiš ísť. Prečo by si sa mala vzdať dokonale fungujúceho tela len preto, pretože niečo povedala spoločnosť? Prečo by si mala byť celý deň smutná, keď ti váha neukázala číslo, aké si chcela?

Ver mi, že aj keď dosiahneš tvoje vysnívané číslo na váhe, nebudeš šťastná. Možno si teraz myslíš, že áno, no opak je pravdou. Šťastná budeš, keď na fyzickú váhu zabudneš a zameriaš sa na tú psychickú. Na to, koľko toho zvládaš. Na to, aká si múdra a študuješ. Na to, aká si šikovná a pracuješ. Na to, koľko ľudí máš okolo seba, ktorí ťa milujú. Na to, že môžeš žiť život, v ktorom ti nič nechýba.

Keď toto pochopíš, uvedomíš si, že len ty môžeš určovať svoju hodnotu. Nie váha, nie spoločnosť, nie meter, ktorým si zmeriaš obvod bokov. Jedine ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness