Photo by Alex Blăjan on Unsplash.com

Dávaj si pozor, keď si z teba bude partner robiť srandu. Je to istý spôsob degradácie. Takto predsa zdravý vzťah nemá vyzerať.

Mala nádherný vzťah. Keď mi o ňom rozprávala, ani na minútku som nezapochybovala, že by mohlo byť niečo zlé. Ticho som jej závidela a priala si, aby som raz mala priateľa, ako má ona.

Vždy, keď sme boli spolu vonku, doniesol jej kvety. Správal sa k nej milo a nepovedala by som, že by bol zlý. Napriek tomu, že som videla, ako sa trápi, nevedela som prečo. No drahá, zlí muži sa nemenia. Bol perfektný, no pre niekoho, komu na ňom nezáležalo.

Na prvom mieste je ego

Bol muž, ktorý jej potreboval ubližovať. Nebál sa ju nerešpektovať a poza jej chrbát si z nej robil žarty. Aj keď sa snažil o ňu starať, nerobil to správne. Držal ju v klietke a bol spokojný, keď bola pri ňom. Nikde inde.

zdroj: unsplash.com

No všetko je to o prioritách. O tom, ako veľmi ju ľúbil – neľúbil.  Na prvom mieste v ich vzťahu videl seba a nie jej šťastie. Chcel ju mať pod kontrolou, no zabudol na to, že tade cesta nevedie. Myslela si, že ho zmení, no mýlila sa. Zlého muža nezmení. Zmena prichádza z nášho vnútra. Nikoho nemôžeš zmeniť, ak to on sám nechce.

Neadekvátne správanie

Keď sme boli malé dievčatá, mysleli sme si, že ak sa k nám spolužiak správa zle, prejavuje tým sympatie. To bolo jeho vyjadrenie „poď so mnou na zmrzlinu“ alebo „páčiš sa mi, chcem ťa niekam pozvať“. No keď sme už dospelé ženy, mali by sme vedieť, že ak sa k nám muž zle správa, je pravdepodobne naozaj zlý.

Je to logické.Vzťah, ktorý vyzerá dokonale na prvý pohľad taký nemusí byť. Môžu sa za ním skrývať hádky, ktoré sa nedajú vyriešiť, ak niekto nechce.

No od teba priam vyžadujem, aby si na zlých mužov nemrhala svoj čas. Si mladá a ambiciózna, počkaj si na vyspelého muža, ktorý sa k tebe bude správať s rešpektom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating