Aj ty si už niekedy mala pocit, že si na tomto svete sama? Aj keď je okolo teba stále niekto fyzicky, vo svojom vnútri sa cítiš byť osamelá, smutná, či dokonca nezaujímavá natoľko, že ostatným na tebe nezáleží. Vieš čo? Je to úplne v poriadku.

Totiž, mať tieto pocity je absolútne normálne, a možno tomu ani nebudeš veriť, ale raz za čas nim podľahne každý jeden človek. Pretože v živote sa nájdu obdobia, kedy sa aj ten najveselší a najobľúbenejší člen spoločnosti cíti nepochopený a sám. Tieto myšlienky a pocity patria k nám rovnako, ako tie veselé.

Všetci máme v sebe viac osobností. Niekedy máš pocit, že ti všetko vychádza a tvoj život je skvelý, a o pár dní ležíš v posteli a smútiš nad tým, čo nemáš a premýšľaš, kam sa v živote uberať. A či to má vôbec význam. Ak niekto tvrdí, že takéto obdobia nemá, tak klame. Predovšetkým sám seba.

Pamätaj však na to, že je to naozaj len OBDOBIE. Že všetko zlé raz pominie. Nie si divná a v skutočnosti ani osamelá. Chce to len nájsť okolo seba tých správnych ľudí. Niekedy môžeš mať 10 najlepších kamarátov, a aj tak sa budeš cítiť sama, že sa nemáš komu vyrozprávať. A naopak, stačí mať len jednu ozajstnú priateľku a nikdy nebudeš mať pocit, že ťa nemá kto vypočuť.

Občas sa ale musíš so svojimi myšlienkami popasovať iba ty. Zistiť, prečo sa takto cítiš. Máš okolo seba falošných ľudí? Cítiš, že potrebuješ v živote zmenu? Bojíš sa to nahlas priznať? Zdá sa ti, že ti nič nevychádza? Dôvodov môže byť mnoho a je len na tebe, aby si tomu prišla na koreň. Nadýchnuť sa a spraviť krok k tomu, aby ťa pocit osamelosti viac neťažil.

Samozrejme, ak tieto pocity u teba pretrvávajú dlho a mávaš ich tak často, že je tvoj život ovplyvnený iba nimi, nehanbi sa požiadať o pomoc. Uľaví sa ti skôr, ako si môžeš myslieť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.