Si unavená z čakania na lásku a ja to chápem. Každý je, ak už prekročí hranicu poznania a má chuť na niečo nové, neprebádané. Jedno je však potrebné si uvedomiť: Láska príde v tom najvhodnejšom čase, aj keď si to možno nemyslíš.

Láska sa nedá vynútiť, nemôžeš proti nej bojovať ani si ju privolávať. Neznamená to však, že máš len nečinne sedieť a čakať. Znamená to prežívať obdobie „čakania“ inak. Znamená to byť si vedomá toho, že niekto tam vonku hľadá presne teba a snaží sa ho nájsť v každej jednej osobe, ktorú stretne.

Čakanie na lásku však nemusí byť utrpenie, aj keď už trvá dlhšie, než si si myslela. Všetko príde v pravý čas a tebe nezostáva nič iné, ako sa s tým vyrovnať a pochopiť, že v prvom rade si sama ako osoba a musíš vedieť tráviť čas aj vo vlastnej spoločnosti. Láska príde vtedy, kedy má a ver mi, že si ťa počká.

zdroj: unsplash.com

Nečakaj. Áno, ľahko sa to píše. Možno máš pocit, že už celú večnosť na niekoho čakáš a túžiš po niekom, kto ťa bude milovať. Niekedy ťa to privedie až k slzám. Myslela si si, že si trpezlivá a že čakanie na toho správneho chlapca je v poriadku, no niekedy ťa to už naozaj nebaví. 

Život bez vzťahu vôbec nie je zlý. Vlastne ťa pripravuje na lásku, pretože ťa v mnohom učí. Si sama, vnímaš veci inak, máš viac času, viac slobody, na nikoho sa nemusíš viazať a preto je úplne v poriadku, ak budeš istý čas sama a pochopíš niečo o sebe, čo by si vo vzťahu nepochopila. Všetko je absolútne v poriadku. Život bez partnera ťa vlastne na učí na neskorší život s ním.

“Nie­kedy veci, ktoré si naj­viac že­láš, sa ne­stanú, a čo ne­ča­káš, sa stane. Ne­viem, nie­kedy stret­neš ti­síc ľudí a ni­jak sa ťa ne­dot­knú. Až príde je­den člo­vek a tvoj ži­vot sa navždy zmení.” – z filmu Láska a iné zá­vis­losti

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.