instagram.com/elaaa.o

Ver mi, že nie si jediná. Každý sa bojí, ak ide do nového vzťahu. Je to preto, pretože už máš minulosť. Zažila si niečo, čo ťa do určitej miery ovplyvnilo. Máš svoje rany, ktoré si nesieš so sebou. Či už z detstva, z dospievania, alebo z iných vzťahov, ktoré boli neúspešné a toxické.

Bojíš sa, pretože vieš, aké zlé to môže byť a ty už to nechceš zažiť. Bojíš sa, pretože si si konečne uzdravila svoje srdce a nechceš, aby bolo znovu zlomené. Avšak, keď už nikdy nebudeš veriť na lásku, nikdy nezažiješ tie krásne veci. Samozrejme, bolo to zlé, ale to len preto, pretože si bola s ľuďmi, ktorí ťa nikdy skutočne nemilovali.

Ten pravý ťa bude vždy milovať. Ten pravý nikdy nedovolí, aby si sa kvôli nemu trápila. Nikdy ťa úmyselne nezraní. Nikdy ti úmyselne nič zlé nepovie. Práveže naopak. Bude vedieť, čím si si prešla a bude chcieť, až len prekvitáš. Bude ťa nútiť na sebe pracovať, pretože vie, aké to je dôležité. Bude ti pomáhať, bude ťa utešovať a bude plakať spolu s tebou – od dojatia, že ste našli pravú lásku.

Neboj sa nového vzťahu, ak si si na 100 % istá, že to teraz vyjde. Neboj sa ľúbiť nového človeka, ak si si na 100 % istá, že rovnako ľúbi aj on teba. Neboj sa znovu cítiť lásku, ak si si istá, že je to úprimná láska a nie len klamstvo.

Viem, že je to ťažké. Že si plná pochybností, čo bude potom. Že ťa minulosť nenechá na pokoji a ruší tvoje myšlienky. No nesmieš sa zlomiť. Nesmieš dať v živote priestor minulosti, pretože potom tam nezostane priestor na budúcnosť. Nesmieš sa s nikým porovnávať. Každý je iný a pre niečo je to dôležité.

Otvor svoje srdce a neboj sa. Naplň ho láskou, nie strachom. Nos v ňom milovaného človeka, nie toxického človeka. Teš sa na budúcnosť, nemysli na minulosť. Daj šancu novému vzťahu, tentokrát sa to podarí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating