Zrada bolí. A veľmi. Nezáleží na tom, či prišla od rodiny, kamarátky alebo frajera. Ten pocit ostane v tebe, bude ťa zožierať. Budeš sa cítiť smutná, nahnevaná, znechutená, sklamaná. Ale existuje spôsob, ako s týmito negatívnymi emóciami zatočiť. Musíš sa naučiť odpúšťať.

Možno sa to povie na začiatku ľahko, ale je to tak. Bez odpustenia nebudeš schopná pohnúť sa ďalej. Aj keď budeš veľmi chcieť. Stále budeš blúdiť do minulosti, budeš hľadať spôsoby, ako by sa to napravilo a budeš rozmýšľať nad tým, kde si urobila chybu.

Aj keď ty si žiadnu chybu urobiť nemusela.

Prestaň vidieť vo všetkých ľuďoch len to najlepšie, pozri sa na ich chyby a na to, prečo boli schopní ti ublížiť. Viem, že ich máš rada, ale ak ťa vedia zraniť, myslíš si, že ťa ľúbia rovnako?

„Pravé odpustenie je, keď dokážete povedať: „Ďakujem za túto skúsenosť.“ – Oprah Winfrey

Ak sa rozhodneš odpustiť, znamená to, že sa chceš konečne pohnúť dopredu a chceš byť šťastná. Už sa viac nechceš trápiť, nechceš premýšľať nad tým, čo by bolo, keby…

Chceš začať odznova. A je možné, že bez toho človeka, ktorý ti ublížil. Niekedy je potrebné dať určitým ľuďom v tvojom živote zbohom. Možno vám to nebolo jednoducho súdené. Alebo ste sa stretli len v nevhodný okamih a vaše chodníky sa počas života ešte pretnú.

zdroj: Photo by mindandi from Freepik

Prestaň už konečne premýšľať nad pomstou. To dokáže každý. Ale nie každý dokáže odpustiť. To dokážu len tí najsilnejší. Aj keď to bude možno bolieť, pokús sa o to. Povedz sama sebe, že mu/jej odpúšťaš. Postav sa pred toho človeka a povedz mu to isté: „Odpúšťam ti.“

Ani si nedokážeš predstaviť, ako sa ti po vyrieknutí týchto dvoch slov uľaví. Bude to, ako keby ti padol kameň zo srdca. A to doslova. Už viac nebudeš pociťovať žiadnu tiaž, ktorá ťa ťahá dolu. Zrazu sa budeš môcť slobodne nadýchnuť a konečne začneš vidieť okolo seba to pekné, čo si doteraz prehliadala.

Stačí urobiť jeden malý krôčik, ktorý ale pre teba bude znamenať naozaj veľa…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.