Photo by Jonaorle from Pexels

Nie vždy žijeme život taký, o akom snívame. Chodíme do práce, ktorá nás nebaví, sme vo vzťahu, ktorý nás pomaly ubíja, máme plány, ktoré sa bojíme uskutočniť. Ak aj ty zaspávaš s myšlienkou na to, že by si sa chcela zobudiť a všetko zmeniť, prečítaj si toto.

Život občas nie je fér a niekedy nám hádže polená pod nohy. To však neznamená, že nemáš bojovať za svoje šťastie. V podstate, na ničom inom v tvojom živote nezáleží – len aby si cítila vnútorný pokoj, šťastie a naplnenie. Všetko ostatné príde samo. Preto odhoď strach, pochybnosti, či pocit hanby a vykroč si za tým, čo naozaj chceš.

Nemysli na to, čo povedia druhí, nemysli na to, že to môže byť ťažké. Mysli na to, že na konci ťa čaká niečo, po čom naozaj túžiš. Zmeniť svoj život sa nedá zo dňa na deň, no to neznamená, že sa to nedá vôbec.

Občas je práve tá cesta naším cieľom. Už len to, že spravíš prvý krok k zmene, je tou najdôležitejšou vecou. Niečo sa skončí, ale niečo nové zase začne. Možno ťa bude hrýzť svedomie, či robíš správnu vec, možno ti bude ľúto ľudí, ktorých môžeš raniť, no to všetko sú veci, ktoré sa časom zahoja. Ty ideš za tým, na čo si tak dlho myslela, a na ničom inom nezáleží.

Len si predstav, že žiješ svoj sen. Že žiješ život, na ktorý si kedysi iba myslela. Nestojí to za to vykročiť vpred?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife