Prestaň pozerať na obrazovku telefónu. Prestaň kontrolovať messenger v snahe nezmeškať od neho správu. Prestaň strácať svoju hodnotu tým, že budeš zúfalá a písať mu neustále dookola s tým, aby ti odpísal.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nemôžeš čakať na to, aby ti odpísal a popritom si nechať ujsť svoj vlastný život. Nemôžeš stráviť každú sekundu premýšľaním o tom, čo asi robí, keď ti neodpisuje. Nemôže ťa takto držať vo svojej moci.

Ak ti odpíše krátkou správou, neraduj sa. Nepredpokladaj, že mu na tebe záleží. Že sa o teba zaujíma, že má s tebou niečo spoločné. Lebo pravdepodobnosť je taká, že keď čítal tvoje zúfalé správy, iba prevracal očami.

A nemôžeš sa nenávidieť za to, že si mu poslala prvú správu. Nehovor, že si hlúpa, ak si sa s ním snažila spojiť. Nepredávaj sa lacno. Nedovoľ, aby niekto obyčajný dostal to najlepšie z teba.

Nemôžeš  byť vystrašená z toho, ak prejde desať minút a on ti neodpíše. Pretože aj keď si pre neho priorita, môže chvíľu trvať, kým sa dostane k telefónu. Nemôžeš očakávať, že bude robiť všetko pre teba a nemôžeš očakávať, že budeš centrom jeho sveta.

thoughtcatalog.com

Zdroj: troughtcatalog.com

Samozrejme, ak je u neho zvykom že odpovedá raz za tri dni alebo neodpovedá vôbec, nepotrebuješ ho vo svojom živote. Bude ti lepšie, ak budeš bez neho. Radšej si vymaž jeho číslo z mobilu aby si nikdy nemala pokušenie sa s ním opäť spojiť.

Nemrhaj zbytočne energiou na to, ak ti nieto neodpovedá. Niekto, kto si nenájde čas aby ti odpísal dvoma vetami že je v poriadku.

Ak ti dá jasne najavo (alebo keď zistíš) že si s tebou píše a rozpráva sa keď – je opitý, je osamený alebo sa nudí – potom by si nemala vynakladať úsilie na to, baviť sa s ním. Nemala by si mu dať to, čo chce, ak on tebe nevie dať to, čo chceš ty – a to je len to, aby ti odpísal späť. Možno vtedy, keď sa mu chce, alebo keď je zaneprázdnený no aj tak myslí na teba.

Musíš si uvedomiť, že sa nemôžeš viniť za to, ak tvoja obrazovka ostane prázdna a čierna. Neboj sa, uvedomíš si, že si dostala chladnú a silnú facku od života.

Budeš vďačná za to, že si to zistila takto skoro. Budeš šťastná, že si zistila že pre teba nie je dosť dobrý. Že nestojí ani za sekundu tvojho času.

Že on ti nestojí ani za jednu ďalšiu správu.