Niekedy ti do života príde deň, ako je tento. Cítiš sa tak, akoby si nebola dosť dobrá. Každý tvoj krok spochybňuješ, pýtaš sa, či to má naozaj cenu a či ti to stojí za to. Trápiš sa a chceš sa nasilu zmeniť.

Poznám to a viem, čím si prechádzaš. Tiež som sa chcela nasilu zmeniť pre ľudí, ktorým na mne ani nezáležalo. Chcela som, aby vo mne videli hodnotu, aby so mnou radi trávili čas a venovali mi svoju pozornosť. Boli to časy, kedy som sa neustále porovnávala, podhodnocovala a robila veľa chýb. Pochybovala som o sebe a myslela som si, že nie som dosť dobrá.

Drahá, neurob tú istú chybu. Nepochybuj o sebe, neponižuj sa a neporovnávaj sa s nikým iným, než sama so sebou. Kde si bola a kde si teraz. 

Myslíš si, že nie si dosť dobrá? Omyl. Si najlepšia verzia samej seba, ktorou môžeš byť. Presne takto si ťa niekto predstavoval a vedel, že všetko to, čo ti naloží na plecia, hravo zvládneš. Všetko sa deje pre určitý dôvod a aj keď možno nevidíš, čo ti prinesie táto situácia, v budúcnosti to zistíš.

Pre svojich rodičov si tá najlepšia dcéra, akú mohli mať. Pre svojich priateľov si tá najúprimnejšia kamarátka, akú mohli získať. Pre svojho partnera si tá najúžasnejšia priateľka, akú si mohol želať.

Prestaň si myslieť, že nie si dosť dobrá, pretože ty si oveľa viac! Si všetko to, čo vyžaruješ. Si všetko to, čo robíš. Si všetko to, čo rozprávaš a ako myslíš. Nemusíš mať výčitky z toho, že vieš aká je tvoja hodnota a veríš si. Tí praví ľudia to budú vidieť, budú si ťa ceniť a správať sa k tebe milo. No a tí ľudia, ktorí to nebudú vidieť, do tvojho života nepatria.

Vieš čo je skvelé na tom, že máš svoj vlastný život? Že môžeš rozhodnúť o tom, kto tam patrí a kto nie. Preto vyberaj múdro a rozhodni sa už dnes, milá najlepšia žena.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.