Ženám, ktoré otvorene ľúbili a boli sklamané. Ženám, ktoré boli platonicky zamilované a nikdy nenabrali odvahu vyjadriť to, čo cítia. Ale aj ženám, ktoré stále ostávajú vo vzťahu, v ktorom už dávno nie je láska.

Nechcem tu teraz písať o tom, ako si máš získať chlapa, po ktorom už dlho pokukuješ. Ani o tom, žeby si sa mala rozísť s človekom, ktorý si tvoju lásku nezaslúži. Ba ani o tom, aby si v sebe neživila nádej voči tomu „takmer vzťahu“, ktorý vzťahom nikdy nebude.

Chcem ti len povedať, že viem ako sa cítiš. Viem, že vo všetkom, čo robíš, odovzdávaš kúsok seba. Verím, že ak ľúbiš, tak ľúbiš z celého srdca. A viem aj to, ako veľmi trpíš, keď vidíš a vieš, že tvoja láska nie je opätovaná. No aj napriek tomu si silná a nevzdávaš sa.

zdroj: Image by holdosi from Pixabay.com

Chcem, aby si vedela, že nie si jediná. Že na svete existuje mnoho žien, ktoré si práve prechádzajú tým istým, čím si musíš prechádzať aj ty. Verím, že nakoniec pochopíš, ako má vyzerať skutočná láska. Že to nie je len o tom neustálom dávaní, bez toho, aby si cítila, že sa ti niečo vráti.

Prídeš na to, keď na takú lásku natrafíš. Budeš vedieť, že si ju našla vtedy, keď ľúbiť, začne byť jednoduché. Keď sa viac nebudeš trápiť kvôli človeku, ktorý by ťa mal robiť tou najšťastnejšiu ženou na svete.

Drahá žena, kedy si uvedomíš, že tvoja láska je skutočne cenná? Že si ju musíš strážiť a nemrhať ňou len tak na hocikoho.

My ženy sme od prírody také. Rodíme sa s citom, ktorý túžime niekomu odovzdať. Pre mnohé z nás je to partner, pre iné dieťa, kamaráti či rodičia. Pravdou však je, že láska, ktorá sa v tebe ukrýva by mala byť v prvom rade nasmerovaná na teba.

Keď začneš ľúbiť samú seba, tvoja láska bude stopercentne opätovaná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.