instagram/couple

Jedna bolesť je zo všetkých najväčšia. Aj keď ju nemôžeme priamo vidieť a nazeráme na ňu len cez prázdne oči, vieme, že nás poznačí na poriadne dlhý čas. Zlomená ruka sa po pár týždňoch zahojí, no zlomené srdce dokáže bolieť rovnako aj po dlhých mesiacoch či rokoch. Najmä, ak tú bolesť v sebe držíme vedome, i keď by sme sa od nej mohli už dávno oslobodiť.

Áno, máme na mysli to, keď svojmu bývalému partnerovi nedokážeš odpustiť a držíš si to sklamanie či hnev v sebe namiesto toho, aby si všetko zlé zo seba pustila nadobro preč. Na určité veci v živote sa nedá zabudnúť, no to neznamená, že sa nedajú aj odpustiť.

Keď si zažila nečakaný rozchod či taký, pod ktorý sa podpísali nepríjemné okolnosti, je úplne normálne, že sa s tým budeš vyrovnávať po svojom. Môžeš plakať, kričať, klásť otázky, hádzať vinu na seba, no stále to bude tá druhá strana, voči ktorej budeš cítiť zášť.

To ona bude spôsobovať, že nebudeš môcť po nociach spať, to kvôli nej sa častokrát rozplačeš „len tak“ počas dňa, a iba kvôli nej sa budeš cítiť vyčerpaná životom. Bude v tebe driemať a zožierať ťa zvnútra. Ona bude dôvodom, prečo stratíš dôveru v lásku, prečo budeš vyzerať, akoby si sa hnevala na celý svet. A pritom len ty si tá, ktorá to dokáže zmeniť.

Nemusíš sa hrať na jeho kamarátku, tváriť sa, že sa nič nestalo, no zapamätaj si len jedno. Ak mu nedokážeš odpustiť, ubližuješ tým iba sebe. Ťažíš tým svoju dušu, nie jeho. On už možno aj dávno zabudol na to, kto si a ty sa chceš navždy opúšťať pre človeka, ktorému už na tebe nezáleží? Zbláznila si sa snáď?

Veď práve on je tým človekom, ktorý si nezaslúži, aby sa mu venovalo toľko pozornosti. Má tvoj život ovládať niekto, kto do neho už ani nepatrí? Jasné, ľahko sa to hovorí, zabudni, odpusť. No ver, že to nie je nemožné. Ak to budeš naozaj chcieť, ak budeš naozaj odhodlaná nechať minulosť za sebou, aby ti viac neovplyvňovala prítomnosť ani budúcnosť, tak sa tak stane.

Vyplač sa, vyrozprávaj sa, choď pokojne na hodinu boxu, aby si zo seba zlosť vybila, no potom sa nadýchni a oznám sama sebe, že končíš s nenávisťou. Nie je pre teba dobrá. Prijmi to, čo sa stalo, pretože to už nezmeníš. No to, čo je v tebe, zmeniť dokážeš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating