Ak si správna beauty maniačka a miluješ kozmetiku, potom si už iste neraz riešila problém jej uskladnenia a usporiadania. Vždy jej je nejak veľa a miesta málo, že? Nikdy nevieš, kde čo máš a vždy, keď otvoríš dvere do kúpeľne, či šuplík v kozmetickom stolíku, ide ťa z bordelu poraziť.

Iste si už videla množstvo krásne uprataných make-up boxov, pri ktorých si si povedala, že to túžiš mať rovnako. A pritom to nie je žiaden problém! Stačí trochu trpezlivosti a aj ty môžeš mať doma svoje vysnívané kozmetické kráľovstvo.

Prvým bodom je, aby si si vybrala, kde všetku kozmetiku budeš skladovať. Napríklad komoda je ideálna, pretože budeš vedieť, že všetko je pokope a nebudeš behať z kúpeľne do izby. Skvelé by bolo, ak by toto miesto bolo blízko zrkadla.

V druhom kroku si pretrieď všetku kozmetiku – áno, kúsok po kúsku a vyhoď všetko, čo si minimálne 6 mesiacov nepoužila. To, čo si necháš, rozdeľ na časti podľa druhu (make-upy, rúže, podklady, maskary, …). Tie potom môžeš ukladať na ich nové miesto.

V tomto ti skvele poslúžia rôzne organizéry, ktoré kúpiš v obchodoch za pár drobných. Ak chceš ušetriť, použi staré krabice, krabičky, dózy, hocičo, čo máš doma a dá sa to použiť. Potom ti ostáva už len jediné – dávať veci vždy na svoje miesto, vďaka čomu bude poriadok a systém už nastálo.

Zopár inšpirácií, ako by to mohlo vyzerať

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.