Keď sa vysloví slovo sen, mnohým to evokuje niečo nereálne, pritiahnuté za vlasy, či dokonca niečo, čo už dnes na tomto svete nemá svoje miesto, lebo to nemá s realitou spoločné nič. Pretože mnohí sú toho názoru, že keď niečo chceš, musíš si vysúkať rukávy a makať na tom tvrdo. No, niečo na tom predsa len bude, ale … Nedaj sa ovplyvniť len týmto smerom. Prečo? To sa dozvieš nižšie! Pohodlne sa usaď a spoznaj kúzlo snívania.

Lebo bez nich nikdy nezistíš, čo chceš, kým chceš byť a čo ťa v skutočnosti napĺňa. Vôbec to nie je slabosť ponoriť sa do sveta snov a predstáv o lepšej budúcnosti. Je to akýsi hnací motor, ktorý ťa motivuje a dobíja potrebnou energiou zdolávať skúšky a nástrahy tohto sveta, teda reality.

Naše sny sú reprezentáciou toho, kým sme a čo považujeme za dôležité. Od útleho veku, máme všetci sny a časť našej cesty v živote vedie k splneniu týchto snov. Aj keď máme sny, ktoré sú pre nás dôležité, mnohokrát ich prestaneme následovať, pretože si myslíme, že je príliš neskoro alebo sme príliš starí. Paulo Coelho, autor Alchymistu, však hovorí: „Ľudia sú v každom veku schopní robiť to, o čom snívajú.“

Dokážeme tak inšpirovať a meniť okolie! Jednou z najcennejších vecí pre nás je, keď nám niekto povie, že sme ho inšpirovali, či už ide o sen, ktorý mali, alebo sa stali lepším človekom. Tým, že máme odvahu plniť naše sny, ukazujeme ostatným, čo všetko je možné. A nemusíme mať obavy. Dokážeme žiť šťastnejší život!

Naše sny sú súčasťou nás a našich životných skúseností. Vytváranie, dosahovanie, prežívanie a zdieľanie našich snov nám prinesie veľkú radosť a naplnenie. Žiť život uskutočňovaním našich snov je lepšie ako celý život snívať. Veď predsa život máme len jeden, tak prečo ho nevyužiť na plné obrátky. Je nám daný preto, aby sme vyskúšali všetko, čo nám je srdcu blízke.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.