Ak toto práve čítaš, znamená to, že si asi dosť smutná, zranená a celý svet neznášaš.
Aj ty už máš dosť celého sveta, všetkej bolesti a všetkých ľudí?
Aj ty sa pýtaš samej seba, že ako sa to všetko mohlo tak pokaziť?

Moja milá kamarátka, aj keď sa ti teraz zdá, že celý svet sa zbláznil a všetko, čo si tak veľmi dlho budovala sa zrútilo ako domček z karát, netráp sa. Príde niečo o čom ani nesnívaš. 

2b5b11cd53ad02bb825e4002213babe6

Foto: pinterest.com

Aj keď viem, že to teraz veľmi bolí, prosím, nezavri svoje srdce pred ostatnými, aj keď ti ktosi ublížil. Pretože sa z teba môže stať zatrpknutá šialene smutná princezná, ktorá sa bude báť vpustiť do svojho života lásku v akejkoľvek podobe.

Neboj sa. Iba ver, že všetko zlé je na niečo dobré a niečo nové si sa touto bolesťou naučila.

Vieš o tom, že v tejto situácii nie si sama? Toľko veľa ľudí v tvojom okolí prežíva čosi podobné ako ty a možno o tom ani netušíš.

Vieš kde si urobila chybu? Vieš kde sa to všetko pokazilo? 
Tak presne na tom začni budovať. Snaž sa vyhnúť tej istej chybe pri iných ľuďoch. Snaž sa dávať seba celým svojim srdcom druhým. Snaž sa dávať viac energie do vecí, ktoré máš rada a v ktorých si dobrá.

Ak miluješ hudbu, venuj sa jej. Skladaj piesne, hraj na svojom obľúbenom nástroji, veď predsa hudba je vesmír, v ktorom je dovolené všetko.

Ak miluješ cestovanie, nebráň sa novým príležitostiam spoznať nové krásne miesta, kde budeš môcť nabrať novú silu ak by predsa niečo zlyhalo a opäť by si bola na dne. No nezabudni navštíviť aj tie staré obľúbené miesta, pretože tam máš ukrytých množstvo spomienok a dobrodružstiev.
Ak ťa napĺňa čítanie kníh, či jazda na koni, venuj sa tomu viac.

223326675a640b19527dd732b6e3de39

Foto: pinterest.com

Zavolaj starého priateľa, s ktorým si sa už veľmi dlho nevidela a choďte. Choďte na tie miesta, kde ste chodili, keď ste boli mladší a zaspomínajte. Porozprávajte sa. Vypočujte jeden druhého. Len tak. Pretože je príjemné vyrozprávať sa niekomu, s kým si si tak veľmi rozumela, no z nejakého dôvodu ste už neboli v kontakte.

Alebo choď navštíviť svoju najlepšiu kamarátku, ktorá o tebe vie všetko a vieš, že ťa nenechá samú s depresiou a vypočuje ťa a pomôže ti už len tým, že tam bude pre teba.

Ak ti ani toto nepomôže, nevešaj hlavu.

Určite sa nájde niečo, čo ti pomôže proti smútku, zlomenému srdiečku alebo len proti zlej chvíli, ktorá občas zavíta, aj keď ju nik nevolá.


 A preto, moja milá kamarátka, buď silná, pretože nikdy nie si v týchto situáciach sama. 

„Ťažké skúšky života sa nám nepletú do cesty preto, aby nás zlomili, či zrazili na kolená, ale preto aby sme zistili, akí sme v skutočnosti silní…“

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.